Doplňkové sporty k basketbalu

Jako každý sport, má basketbal spoustu dopňkových sportů… Věština je stejných jako u ostatních, některé jsou poměrně překvapivé..

Jako většina hráčů basketbalu jsem já osobně nezůstala pouze u něj. Pokud nechcete, aby Vaše tělo bylo jednostranně namáháno, nebo chcete být prostě jen lepší, doporučuji Vám nyjít si vhodný doplňkový sport.

Florbal

Asi si řeknete, co má florbal společného s basketem? Narovinu Vám říkám NIC. Ale tím, že je to právě sport „o něčem jiném“, se řadí mezi nejideálnější doplňkové sporty, co se týče toho, aby Vaše tělo nebylo jednostranně namáháno. Hrajete dvě tři minutky na plný výkon, a získáte fizičku, kterou při basketu nemáte šanci nabrat. Tím že ve florbalu hrajete v podstatě na jednom postu se naopak zdokonalíte ve sledování jak spoluhráčů, tak protihráčů. U mě to mělo bohužel tu nevýhodu, že jsem si nikdy nezahrála v útoku, protože bohužel ta záhadná věc, se kterou se to hraje, mi jaksi neumožnila se trefit do tak malého prostoru jako je branka obsazená brankářem.

Florbal

Tento sport Vám však vřele doporučuji! Mě například velmi pomohl, díky tomu, že to je hra „velmi rychle střídajícího se principu útok-obrana“, k tomu, že se mi poměrně rychle zotavilo zranění kotníku a díky těmto častým změnám směru se mi natolik zpevnil, že s ním již žádné problémy nejsou.

Jízda na koni

Cože? Ta holka se snad zbláznila…. Ne! Vím o čem mluvím! Díky tomuhle sportu získáte neskutečnou schopnost koordinovat svoje pohyby a hlavně rovnováhu! Spolupráce s koněm je nesmírně namáhavou prací, ač se to nezdá. Balanc a rovnováha jsou základní schopností jízdy na koni a pozor! také schopnosti správně střílet na koš… Koordinace pohybu je potom mnohem přesnější a snadnější.

Navíc na koni posilujete opět svaly, které u basketbalu ani netušíte, že je máte. A jelikož všichni víme, že pokud posilujeme břicho, je nutné posilovat i protipól tzn. záda… tak u basketu Záda a ramena namáháme, při jízdě na koni namáháme břicho a vede to ku všeobecnému prospěchu.

Plavání

Ideální „uvolňovací“ sport. Po námaze bezvadné jít si odplavat pár bazénů.

Neuvěříte tomu, jak rychle se Vaše svaly otřepou z námahy, například po zápase nebo kondičním tréninku. Doporučuji dělat pravidelně.

Bruslení

Vím, už to trošku přeháním. Tohle přece skoro není sport! A navíc je poměrně nebezpečný! Ano je to tak, je to poměrně nebezpečný sport, pokud nemáte chrániče a helmu. Když jí máte posilujete tolik svalů na nohou. A hlavně důležité svaly a úpony, které drří Vaše kolena „pohromadě“. Dozajista víte, že spoustu baskeťáků „odpadne“ jen díky přetrhaným vazům v koleni!

Cyklistika

Jedena z příjemných outdoorových aktivit, která prospěje nejen našim městským plícím, ale opět našim kolenům a prdelkám. Při rychlé frekvenci se totiž má náš zadek tendenci zmenšovat a také při šlapání vestoje posilujeme břicho. Osobně jsem neměla tu čest vyzkoušet moderní SPINNING… ale když se Vám chce šlapat a poslouchat někoho, jak na Vás řve, tak proč ne:-)

Jelikož mým cílem nebylo seznámit Vás s všeobecně užívanými technikami zlepšení, jako je atletika, nebo orientační běh…či různé skoky, shrnula bych podstatu doplňkových sportů do jednoho hesla „DĚLÁME TO PRO SEBE!“

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno