Český skokan do vody Michal Navrátil ve Francii druhý !

70,000 diváků, vítr o rychlosti  60km/h a 12 skokanů, kteří muesli jít až na hranu svých schopností. To byl čtvrtý podnik světové série Red Bull Cliff Diving v La Rochelle ve Francii. Právě tady se zaskvěl Michal Navrátil a podruhé v řadě se dostal na stupně vítězů. Oproti závodu v Aténách, kdy skončil třetí, si ještě o jednu příčku polepšil. Potvrdil tak, že Česko má teď jednoho z nejlepších cliff diverů na světě!

Navrátil zažívá raketový vzestup. Ještě celkem nedávno se přitom na Red Bull Cliff Diving mohl koukat jen v televizi. Pak ale dostal vysněnou pozvánku a třetím rokem válčí se světovou elitou. V loni skončil celkově devátý, letos má úplně jiné cíle. Michal potvrzuje svoji kvalitu a patří mezi největší talenty. Letos má díky dobrým výkonům opravdu dobře našlápnuto a je jasné, že loňské celkové 9. místo už mu stačit nebude,” říká o něm legendární Orlando Duque, který se teď zotavuje z těžkého zranění. Navrátil jasně ovládnul letošní kvalifikaci, ze které se rekrutují skokani, kteří pak absolvují celou sérii. Navíc postoupil dál v obtížnosti skoků a teď sklizí ovoce.

Ve Francii se celý víkend nesl ve stínu pochybností, zda se vůbec bude skákat. Silný vichr dělal pořadatelům a především pak samotným skokanům velké problémy. Několikrát dokonce museli z odrazového můstku ustoupit zpět do útrob 700 let stare věže a čekat na lepší podmínky. I když se pak vítr umoudřil, stále je nutil dostat ze sebe to nejlepší. Po odstoupení Orlanda Duqeho ze šampionátu všem nekompromisně vládne Brit Gary Hunt. A hned za něj se talčí Navrátil. Díky druhému místu v La Rochelle se posunul i na druhou příčku v celkovém pořadí.

Jsem moc šťastný. Tohle jsem totiž opravdu nečekal! Je to báječný. Kvůli počasí jsme vlastně neměli trénink, můžeme být rádi, že se vlastně vůbec závodilo. Musím poděkovat všem lidem co přišli, protože především ten obrovský dav tam dole mě přinutil předvést to nejlepšíí, co ve mě je. Je to jako zásobárna energie, ze které čerpáte. Hlavně díky tomu jsem nakonec druhý…” říkal po závodě Navrátil.

Po závodě ve Francii přijde 24. července na řadu zastávka v Itálii na Lago di Garda, poslední dva závody letošního ročníku se uskuteční v Bostonu (USA) a na Jaltě (Ukrajina) v druhé polovině léta a začátkem podzimu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno