Jak se stát policistou

Přemýšleli jste někdy o tom, že byste se i vy mohli stát policistou? Jde o úctyhodnou, ovšem náročnou práci, kterou nemůže vykonávat každý.

Proč být policistou

Důvodů, proč se stát policistou, je celá řada. Pokud v sobě cítíte touhu po spravedlnosti a ochranu svého okolí, zároveň chcete být užiteční pro své okolí a vlastně i vlast, práce policisty vás bude naplňovat. Být policistou však přináší i konkrétní hmotné a nehmotné výhody, které vám budou odměnou za těžce vykonávanou práci. Vzhledem k tomu, že práce u policie spadá do státního sektoru, pravidelnou výplatu máte garantovanou a nemusíte mít obavy z nedodržení výplat. Platy policistů jsou přitom nadprůměrné. Jako policista uplatníte své dosavadní vědomosti a budete se v mnoha oblastech dále rozvíjet. Policisté mají rovněž možnost absolvování rekreačních pobytů a lázní, mají 6 týdnů dovolené ročně, možnost kariérního postupu i odchodné a výslužné za kvalitní dlouhodobou práci u policie.

Výběrové řízení

Dostat se k policii však není úplně jednoduché, je třeba splnit řadu podmínek. V první řadě je třeba podat žádost o přijetí do služebního poměru policie ČR. Jedním se základních předpokladů pro možnost vykonávání této práce je české občanství, minimální věk 18 let, středoškolské vzdělání s maturitou, bezúhonnost. Zájemce o práci u policie rovněž nesmí být členem politické strany a nesmí podnikat. Pokud splňujete tyto základní podmínky, budete v rámci výběrového řízení přezkoušeni ze zdravotního hlediska, psychologického i fyzického.

Fyzické testy

Každý policista musí být v dobré fyzické kondici. V rámci přijímacího řízení se proto rovněž zkoumá také zdatnost zájemce. Provádí se několik disciplín a uchazeč musí úspěšně absolvovat všechny. První disciplínou je člunkový běh, uchazeč obíhá mezi kužely, které jsou od sebe 10 metrů. Druhou disciplínou jsou kliky. Ty nejsou omezeny časově, záleží na vaší kondici, kolik jich v rámci jedné sady zvládnete. Poslední disciplínou je celomotorický test (CMT). Spočívá v opakovaných pohybe ze stoje na hrudník, zpět do stoje, na záda, zpět do stoje.

Psychotesty

Nedílnou součástí přijímacího řízení jsou také psychotesty. Policista musí být v dobré fyzické, ale také psychické kondici. To prověřují zkušení psychologové, kteří zájemci kladou různé otázky, vybízí jej k reakci na konkrétní situace, zkoumají i jejich abstraktní myšlení.

Zvládnete-li úspěšně projí fyzickými testy i psychotesty a splňujete všechny podmínky pro to, abyste se stali policistou, můžete se těšit z nové práce, která vás bude naplňovat a přinese dobré zázemí pro vás i vaši rodinu.

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno