FAČR – kraje a okresy

FAČR je zkratka, kterou znají především milovníci fotbalu. Fotbalová asociace České republiky tvoříčlenský svaz, jenž se stará o fungování tuzemského fotbalu. Organizace FIFA a UEFA, jejíž historie sahá spoustu let nazpět.

Datum vzniku FAČR se datuje rokem 1901. Nutno však podotknout, že do roku 2011 tato organizace vystupovala pod jednotným názvem Českomoravský fotbalový svaz označovaný, jako ČMFS.

Fotbalová asociace – kraje a okresy

Fotbalová asociace České republiky představuje vedoucí orgán, pod nějž spadají jednotlivé kraje a okresy. Samostatná řídící komice pro Čechy a Moravu tvoří pomyslnou hlavičku této pyramidy. FAČR – kraje a okresy lze dělit následovně.

·         Hlavní město Praha

·         Středočeský kraj, Jihočeský kraj, Karlovarský kraj, Plzeňský kraj, Liberecký kraj, Královohradecký kraj, Pardubický kraj, Kraj Vysočina, Jihomoravský kraj, Olomoucký kraj, Zlínský kraj a Moravskoslezský kraj

Pod jednotlivé kraje fotbalové asociace bezpochyby patří ještě okresy. Z tohoto dělení lze do značné míry předpokládat, jaké jsou domácí soutěže na české půdě.

FAČR a pořádané soutěže

Tu nejvyšší laťku v této hierarchii drží samozřejmě Fotbalová národní liga. Kromě ní však můžete narazit i na další soutěže spadající pod fotbalovou asociaci. Je to například 1. liga staršího dorostu, ČFL + Divize A, B, C. Opomínat nesmíme ani na MSFL + Divize D, E nebo soutěže mládeže a juniorskou ligu.

Předseda FAČR

Aktuálně stojí v čele fotbalové asociace České republiky Miroslav Pelta, a to od roku 2011. Ten střídal Ivana Haška, jenž na tomto postu setrval od roku 2009. Zde je zmínka i o starším vedení – Pavel Mokrý, Jan Obst či František Chvalovský.

FAČR – kraje a okresy, to je především zábava, sport a krásná podívaná, ať už se do fotbalového klání pustí profesionálové nebo amatéři z nižší ligy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno