Jaké jsou trendy v oblasti péče o pokožku po letní sezoně?

Praha 1. září 2010 – Na jaře byla v Praze otevřena nová klinika Avienclinic, která nabízí celou řadu lékařských, estetických a relaxačních zákroků. Oslovili jsme odborníky z kliniky, aby nám sdělili své zkušenosti se zákazníky a představili současné trendy v oblasti péče o vzhled a zdravý životní styl.

„Hlavní vizí kliniky Avienclinic je spojení krásy a zdraví, neboť jen jejich dokonalá rovnováha přináší ženám i mužům uspokojení. Proto klienti mohou na naší klinice navštívit jak odborné kosmetické, tak i odborné lékařské pracoviště,“ vysvětluje MUDr. Petra Samková, estetická dermatoložka a majitelka kliniky, a dodává: „Z kompletní nabídky lékařských, estetických a relaxačních zákroků si v Avienclinic vybere i nejnáročnější klientela. V současné době je zájem především o aplikaci botoxu a výplní, dále o neinvazivní liposukci a rovněž o zubní hygienu a bělení zubů. Našimi zákazníky jsou zejména ženy, a to kteréhokoli věku (70 %), ale kliniku navštěvují i muži. Tento trend nás nepřekvapuje, vzhledem k tomu, že v dnešní době i muži musí pečovat o svůj vzhled, neboť je to pro ně společenská povinnost. Muži mají zájem především o ordinační bělení zubů, zubní hygienu a neinvazivní liposukci. Ženy naopak podstupují nejčastěji aplikaci botoxu a výplní, invazivní mezoterapii, veškeré ošetření kosmetikou Maria Galland a neinvazivní liposukci.“

Jaké jsou trendy v oblasti péče o pokožku po letní sezoně?

„Na klinice se obvykle nejčastěji setkáváme s estetickými problémy, pigmentací, mateřskými znaménky, potížemi s postavou, ekzémy, nadměrným pocením, akné aj. S končícími letními měsíci přicházejí nejčastěji ženy, které trápí změna pigmentace pokožky, její dehydratace a zhoršená kvalita, ale také vrásky, neboť při nadměrném slunění dochází k degeneraci kolagenu a elastinu. Podobné je to i u mužů, ti ale nejčastěji přicházejí s kožními novotvory,“ říká MUDr. Petra Samková. Obecným trendem je nyní mladistvá a svěží vizáž. V péči o pokožku po letní sezoně je nutná zejména její hydratace a prevence melanomů. Platí to stejně pro ženy jako pro muže. Důležité je rovněž každodenní používání kvalitních kosmetických přípravků.

K nejdůležitějším faktorům pro udržení tzv. svěžího vzhledu patří zdravý životní styl, psychická pohoda a pravidelný pohyb. V dnešní době bohužel není jednoduché tyto zásady dodržovat. Proto existují určité léčebné metody, které pomohou s konkrétními kosmetickými nedostatky a známkami stárnutí, celulitidou, omlazením a vylepšením kvality pokožky, pigmentovými a stařeckými skvrnami, jizvami po úrazech či akné. Pro ty, kteří chtějí udělat pro své tělo více, přichystala klinika na podzim několik speciálních procedur. Novinkou bude přístroj QuantaSystem Laser Light A Star, který se bude využívat k odstranění žilek v obličeji i na dalších částích těla, k depilaci, rozjasnění a sjednocení sluncem poškozené pleti, k redukci pigmentových lézí, odstranění vrásek, hlubokých vrásek, rýh, zlepšení textury pleti, okamžitému vypnutí pokožky aj.

S ohledem na přicházející podzimní a zimní měsíce bude v nabídce také laserové omlazení pleti, které se doporučuje podstoupit pouze v tomto ročním období. Laserové omlazení pleti představuje speciální techniku, která vrací unavené a povadlé pleti ztracenou pružnost a pevnost, odstraní se drobné vrásky. Hodí se jak pro ženy, tak i pro muže. Zákrok trvá cca 10−15 min. Pro dosažení co nejlepších výsledků je dobré zákrok opakovat. Nejčastěji se tato technika používá na obličej, krk, dekolt nebo ruce, neboť tyto partie jsou nejvíce vidět a také stárnou nejrychleji.

Další procedurou, kterou lze dosáhnout omlazení pokožky obličeje, krku, dekoltu a rukou, je mezoterapie. „Jedná se o postup, který zvyšuje cirkulaci krve a lymfy, a tím výrazně podporuje regenerační schopnosti pokožky. Mezoterapie díky přirozenému podnícení tvorby kolagenu a nových buněk vypne kůži a vyrovná středně hluboké vrásky. Bývá také využívána v léčbě celulitidy a hloubkové hydrataci pokožky,“ doplňuje MUDr. Petra Samková.

Avienclinic bude rovněž pokračovat v kampani „Prevence melanomů“, s níž se mohli zákazníci setkat již v předchozích měsících. Klienti mají v jejím rámci vstupní prohlídku zdarma.

Sekci estetika doplňuje i nabídka stomatologických služeb, která se zaměří zejména na bělení zubů a prevenci proti paradentóze – zákazníci zde mohou podstoupit nejen profesionální stomatologické ošetření, ale i odbornou péči v rámci dentální hygieny.

Jaké jsou trendy v oblasti zdravého životního stylu?

Jak již bylo zmíněno, zdravý životní styl úzce souvisí se snahou vypadat svěže a mladě. V Avienclinic se klienti při vstupním pohovoru setkávají s tzv. Beauty Coachem (MUDr. Petra Samková). Ta vyslechne jejich přání a problémy a poté jim navrhne nejlepší řešení s ohledem k jejich duševním a tělesným představám, zdůrazní výhody, ale i možná rizika jejich případných rozhodnutí.

Na program Beauty přímo navazuje program Body. Tento program se zabývá zdravým životním stylem. I tady jde především o harmonii těla a mysli, neboť od duše se odráží veškerá vnitřní i vnější krása. Tzv. Body Coach, Ing. Pavlína Kantová, shrnuje trendy ve zdravé výživě následovně: „V současné době dochází k obecnému odklonu od tzv. zaručených diet, více se projevuje osobní přístup ke klientovi a návrat k přírodě. Také strava je chápána jako součást protistárnoucího neboli antiage programu. Svým klientům zdůrazňuji i nutnost sportu jako součásti zdravého životního stylu.“

1. Obecný odklon od tzv. zaručených diet
V minulých letech se spojení „zdravá výživa“ příliš nepoužívalo − člověk, který se odlišoval nebo se snažil nějak změnit svůj způsob stravování, byl tím, kdo „drží DIETU“. Většinou se jednalo o ženy s velkou nadváhou, ženy po porodu, modelky, herečky, mladé dívky. V tisku se postupně pod diktátem modní štíhlosti stále více objevovalo slovo dieta – jarní, letní, povánoční atd. Od roku 1989 vyšlo v České republice na toto téma mnoho literatury, mnohé knihy se staly doslova bestsellery se zaručeným návodem, jak být krásní a štíhlí. Byla propagována celá řada diet, např. Atkinsnova dieta, dieta podle krevních skupin, lunární dieta, dělená strava, dieta sestavená na základě glykemického indexu potravin, vegetariánství, makrobiotika či jiné směry, které propagovaly hollywoodské hvězdy, apod. „Samozřejmě, na všem se dá najít nějaké pozitivum, vše má svoji logiku a společně dohromady ze všech směrů se dá vytvořit tzv. zlatý střed. Ovšem prostý konzument, neznalý základních faktů o výživě, často propadl jen určitému směru, který jeho organismus pochopitelně nemohl dlouhodobě akceptovat,” vysvětluje Ing. Pavlína Kantová.

2. Osobní přístup ke klientovi
„V posledních letech vidím velkou změnu v tom, že dnešní zájemce o tzv. zdravý životní styl si může s pomocí odborníka, a to na různých úrovních, nechat sestavit jídelníček či se jinak nechat vést na své cestě za zdravím,” podotýká Pavlína Kantová. Různé úrovně jsou myšleny nejen cenově, ale co se vzdělanosti a zaměřenosti určitého specialisty týče. V jiných státech je samozřejmostí mít svého výživového poradce. Dnes, kromě lékařů-specialistů, toto osvědčení mohou mít i lidé, kteří absolvují specializované kurzy, či fitness trenéři, samozřejmě pak doktoři přírodních věd či absolventi FTVS, chemie apod. „Podstata tkví v individuálním přístupu ke klientovi – výpočtu ATH (aktivní tělesné hmotnosti), stanovení % tuku, denní spotřeby bílkovin, sacharidů a tuků a pohovoru s klientem ohledně jeho životního stylu atd. Na základě toho všeho pak sestavím jídelníček a doporučím vhodné sportovní aktivity,” doplňuje Pavlína Kantová.

3. Návrat k přírodě
Poměrně novým trendem je návrat k přírodě, tzv. stravování podle ročního období, neodmítání určitých potravin, ba naopak návrat k těmto potravinám v rozumné míře – např. vejce, mléko a mléčné výrobky, máslo, sádlo apod. Obecně je nutné poslouchat své tělo, nevystavovat ho výživovým extrémům, prostě všeho s mírou.

4. Strava jako součást antiage programu
Největší boom v tzv. boji se stárnutím zažívají různé ANTIAGE programy. Každý člověk, který se o sebe stará a má zdravý rozum, ví, že je potřeba investovat nejen do vnější stránky, ale hlavně pečovat o své tělo zevnitř. Omladit své vnitřní orgány o několik let, to je nejdůležitější stránka věci. Dnešní kliniky, které chtějí být opravdu úspěšné, si toto spojení plně uvědomují a spolupráce s odborníky na výživu či specializovaná vyšetření, odhalující stav jejich klientů tzv. zevnitř, jsou pro ně nezbytná. „Největší posun vidím ve výživě, která se postupně stává součástí života každého z nás. Jíst musíme všichni, ale jak, to už je na každém z nás,“ říká Pavlína Kantová.

5. Sport jako součást zdravého životního stylu
Sport se stal nedílnou součásti života lidí, kteří se zajímají o zdravý životní styl. I tady je ovšem velmi důležitá pomoc odborníků na správné stravování. Protože, jednoduše řečeno, nemůže se stejně stravovat kulturista a běžec-vytrvalec. Vše, co bylo v předešlém textu uvedeno o individuálním přístupu, zde platí dvojnásob. „Trendem je také velký příliv klientů-mužů, kteří se velmi zajímají o výživu. To je z části dáno změnou životního stylu – muži se již nežení tak brzy, takže se ve společnosti objevuje spousta tzv. singl mužů středního věku, kterým doma nikdo neuvaří, a tak se musí sami zajímat o to, co budou jíst. Troufám si říci, že mnohdy jsou v tomto ohledu více kreativní a disciplinovanější než ženy,“ říká Pavlína Kantová a doplňuje: „Závěrem bych chtěla podotknout, že honba za věčným mládím a vitalitou se prostě bez disciplinovanosti v jídle a v dostatečné informovanosti, ať už prostřednictvím poradců či samostudia, neobejde. Na tomto poli bude cesta v zemích východní Evropy ještě hodně trnitá.“

Každý, kdo má problémy s váhou, může v Avienclinic podstoupit vstupní pohovor u Body Coache, kde mu budou vysvětleny zásady zdravé výživy, dále se klient přeměří, vyplní dotazník týkající se jeho stravovacích návyků, pohybových aktivit a jiných návyků či spíše zlozvyků. V rámci pohovoru je mu pak nabídnuta možnost krevních testů, které jsou důležitým ukazatelem pro jeho budoucí jídelníček.

Z tohoto pohovoru vyplynou následující výstupy: určení % tuků, ATH (aktivní tělesná hmotnost), doporučená spotřeba bílkovin, tuků a sacharidů na den a doporučení vhodného jídelníčku a cvičení v kombinaci s bodykou a lymfo-masážemi. Cena této první části je 1 500,- Kč bez krevních testů (balíček zahrnuje dvě konzultace po 20 minutách). Poté se klient může rozhodnout, zdali chce pokračovat – v takovém případě mu bude sestaven přesný týdenní jídelníček, doporučeno cvičení včetně ukázek cviků, týdenní přeměření s konzultací a další.

Klinika Avienclinic nabízí kromě služeb Beauty Coache a Body Coache celou řadu lékařských, estetických a relaxačních zákroků. V jejím portfoliu služeb naleznete klasickou dermatologickou péči (léčba akné, ekzémů, plísní atd.), estetickou dermatologii, neinvazivní bezbolestnou liposukci, stomatologické ošetření, dentální hygienu, bělení zubů, léčebnou kosmetiku, terapeutické masáže, dietologickou poradnu a klinickou psychologii. Klinika rovněž připravuje otevření dalších lékařských oborů, např. gynekologii, ortopedii, imunologii, ORL aj. Avienclinic je vybavena nejmodernějšími přístroji a o co nejvyšší kvalitu je dbáno i na straně lékařů. „Základním kritériem pro zdejší působení lékařů je odborné vzdělání a dlouholetá praxe v oboru. Kromě dokonale zvládnuté profese se podle mě skvělý lékař neobejde bez empatie, proto u našich zaměstnanců velmi silně vnímám i tuto vlastnost,“ dodává MUDr. Petra Samková. Avienclinic sídlí na ulici V Háji 1092/15 v Praze 7 – Holešovicích. Prostředí kliniky je velmi diskrétní, neboť je možné zaparkovat v podzemních garážích a projít privátním vchodem přímo do kliniky. Více informací naleznete na http://www.avienclinic.cz/.

A jaké zkušenosti mají s klinikou sami zákazníci? „Na kliniku mě v podstatě dotlačila moje přítelkyně. Měl jsem problémy s trošku větším bříškem. Cvičením jsem sice docílil zpevnění, ale objem se bohužel moc nezmenšil. Nejsem vyznavačem žádných zkrášlovacích procedur. Nikdy by mě nenapadlo, že bych mohl vyzkoušet neinvazivní liposukci, ale její účinnost mě velmi překvapila. Po pěti návštěvách jsem v obvodu pasu zhubnul 14 cm. Vřele všem doporučuji! Prostředí kliniky je navíc příjemné i pro muže. Zaparkoval jsem v podzemních garážích a diskrétně prošel přímo do kliniky,“ vysvětluje Karel, věk 35 let.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno