Martin Šonka zatančí vzdušnou sambu

Rio de Janeiro (Bra) – Tak tuhle sambu se v tanečních nenaučíte! Umí jí jen hrstka vyvolených
a český pilot Martin Šonka je mezi nimi. Už tento víkend roztančí tihle mistři své nabušené
speciály do elegantních výkrutů a otoček pár metrů přímo před slavnou Copacabanou. Třetí
závod Red Bull Air Race World Championship je tady a jediný Čech mezi elitou chce konečně
první body!

Šonkův tým se v pauze mezi závody rozhodně nenudil. O zpestření se nejdříve postarala isladnská sopka, která zamezila cestě domů. Velkou pozornost si pak vysloužila pohonná jednotka speciálu Edge 540, která nedala svým majitelům spát a po závodě v Perthu musí na opravu. Nastala tak akce “kulový blesk” se sháněním nového motoru pro další závody. A naštěstí dobře dopadla. Po dohodě s Angličanem Nigelem Lambem putoval jeho loňský závodní a letošní náhradní motor pod kapotu Šonkova speciálu. “Koupili jsme od něho jeho záložní jednotku.Teoreticky bychom si měli polepšit, protože tento motor má znatelně vyšší výkon a k tomu ještě nižší hmotnost. Teď nás čekají první tréninkové lety a sami jsme zvědaví co to v reálných podmínkách přinese. Součástí naší dohody je i to, že náš opravený motor bude následně sloužit jako záložní pro oba týmy,“ hlásil s úlevou z Ria Josef Šonka, týmový manažer.

Jenže hned první trénink ukázal, že to nebude tak jednoduché. Ozval se starý známý problém s tlakem oleje. Tým si tedy pohody moc neužil, i přesto ale stihnul absolvovat první tréninkové lety. „ Snažíme se nastavit nový motor, ale máme trochu problémy s olejem. Rozhodně to není úplně příjemná situace, nicméně do zítřka bychom snad měli stihnout všechny problémy odstranit.“ Jedním dechem pak Šonka dodává:“ Chci se v tomto závodě dostat přes divokou kartu mezi top 12. Cokoliv potom bude skvělý výsledek, co se týče zisku prvních bodů, byla by to paráda a budu o to bojovat.“

Celý závod by měla doprovázet fantastická kulisa. Pořadatelé očekávají až milion diváků. Podmínky v Rio de Janeiru tomu zatím nasvědčují. Slunečné počasí vyhnalo teplotu vzduchu až ke 30 stupňům Celsia, což byla vzhledem k předchozím deštivým dnům vítaná změna. A jak známo, Brazilci jsou vášniví fandové motosportu, který si tuhle vzdušnou sambu rozhodně nenechají ujít.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno