Co s sebou do kempu

Chystáte se strávit dovolenou v českém nebo zahraničním a kempu a přemýšlíte, co vše si sebou zabalit? Díky našemu článku na nic důležitého už nezapomenete!

Pokud rádi trávíte volné dny v přírodě a rozhodli jste se užít si dovolenou v kempu, věnujte dostatek času balením a přemýšlením, co s sebou. Zapomenete-li pár důležitých věcí, pobyt si můžete zbytečně znepříjemňovat. Před samotnou cestu si sepište seznam všech věcí, které budete potřebovat. Během balení si již nachystané věci postupně odškrtávejte. Pokud budete mít více zavazadel či úložného prostoru, rovnou si připište, kam jste danou věc uložili. Usnadníte si spoustu práce s budoucím hledáním. Výbavu do kempu přizpůsobte podle lokality, vybavenosti kempu a také podle způsobu dopravy. Jiné vybavení budete potřebovat, pokud do kempu dorazíte pěšky, a jiné zase v případě, cestujete-li autem.

Kempingové vybavení – vaření

Pro pohodlné trávení volného času v kempu se bez kempingového vybavení neobejdete. Obstarejte si kvalitní kempingový vařič na kartušové náplně, vhodné nádobí na vaření, příbory, ostrý nůž, dostatečné množství papírových ubrousků, pokud cestujete autem, uvezete i cestovní ledničku. S sebou si můžete vzít i gril, prostředky na mytí nádobí, otvírák na lahve, konzervy a víno a také dostatek sáčků na odpad. Potřeba vybavení na vaření závisí na tom, jak moc budete chtít v kempu vařit nebo dáte-li naopak přednost navštěvování restauračních zařízení. Nechcete-li celý pobyt sedět jen na zemi nebo ve stanu, vezměte  s sebou i skládací židle a malý stoleček.

Stan nebo jiný příbytek

V kempu se spí ve vlastním příbytku. Pokud nemáte automobil upravený pro přespávání nebo necestujete s karavanem, nezapomeňte na kvalitní a pevný stan. Velikost stanu nepodceňujte. Nechcete-li se ve stanu příliš mačkat, vždy pořizujte stan s rezervou jedné osoby. Budete kempovat ve dvou? Pořiďte si stan pro tři osoby. Aby se vám dobře spalo, nezapomínejte na karimatku, kvalitní spací pytel a něco pod hlavu.

Hygienické potřeby

Dodržování hygienických zásad je v kempu obzvláště důležité. Kartáček na zuby a pasta, sprchový gel, šampon a antibakteriální gel jsou naprostým minimem. Hodit se mohou i vlhčené ubrousky, toaletní papír, boty do vody do sprchy či manikúra. Ženy by neměly zapomenout na dámské hygienické potřeby, muži zase na potřeby na holení. Hodí se i deodorant, prodyšná taška na špinavé prádlo či kapesníky.

Drobnosti, na které nezapomenout

Pár drobností vám pobyt v kempu výrazně zpříjemní. Nezapomeňte na zapalovač, svítilnu, sprej proti hmyzu, malou lékárničku, provázek, doklady, peníze, náhradní baterie, kompas nebo tužku a papír. Hodit se bude také lahev na vodu, nabíječka, mapa, šití, opalovací krém nebo různé hry pro trávení volného společného času.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno