Czech Open 2010

Prosper Golf Resort Čeladná bude od 19. do 22. srpna hostit jednu z nejvýznamnějších sportovních událostí v České republice – golfový turnaj Czech Open 2010 v rámci PGA European Tour. Loni se Česká republika po více než deseti letech stala znovu dějištěm klání nejvyšší evropské profesionální soutěže – a turnaj obstál na výbornou. Hráči, partneři i široká golfová veřejnost byli s průběhem nesmírně spokojeni.

Letošní druhý ročník turnaje přinese několik změn. Tou první je obměna hřiště – zatímco loni se hrálo hřiště Old Course, letos bude pro hráče připraven tzv. Middle Course. Je to prakticky původní návrh španělského hráče Miguela Angela Jiméneze, který hřiště pod beskydskými horami designoval. Na Middle Course se velmi usilovně pracuje pod pečlivým dohledem odborníků z evropské PGA Tour. Vznikají dvě nové jamky 15. a 16., které budou velmi příhodně zapadat do celkového designu. Patnáctá jamka je dlouhý par 3 a šestnáctka bude par 4 s ostrovním greenem. Obě by měly přispět k tomu, že hřiště bude zajímavější z diváckého pohledu a mnohem technicky náročnější pro hráče.

Druhou změnou je nové logo turnaje. To vzešlo z veřejné soutěže, do které se přihlásilo velmi renomovaných grafiků a designérských studií. Mnoho návrhů přišlo také z řad golfové veřejnosti. Pro vítěze byla připravena odměna dva tisíce eur a VIP pozvánka na Czech Open 2010. Nakonec byl vybrán návrh grafičky Pavlíny Crhové, pro kterou to byla vůbec první práce pro golfový subjekt. Právě její ztvárnění loga turnaje se promotérské agentuře QUIRIT Alfa a.s. líbilo nejvíce.

Alfou a omegou kvalitního golfového turnaje je pochopitelně hráčská účast. Ta by pro letošek měla být výrazně posílena díky změně data. Posunutím termínu o několik týdnů blíže rydercupové nominaci se totiž z turnaje Czech Open 2010 stává extrémně žádaná destinace. Právě zde budou mít evropští hráči jednu z posledních možností, kde získat potřebné body pro nominaci k prestižnímu klání mezi Evropou a Spojenými státy. Navíc díky pozitivním ohlasům od hráčů, kteří se účastnili loni lze usuzovat, že dobrá pověst turnaje bude mít na start ostatních zásadní vliv. Čeká se tedy, že na Czech Open 2010 přijede mnohem kvalitnější konkurence profesionálních hráčů, než tomu bylo v minulém roce.

.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno