Davisův pohár navštíví Prostějov

Davisův pohár bude ve dnech 3. až 5. června vystaven během tenisového turnaje UniCredit Czech Open v Prostějově.

„Vloni během barcelonského finále neměli mnozí čeští a hlavně prostějovští fanoušci možnost vidět Davisův pohár na vlastní oči. Proto jsme chtěli poděkovat našim loňským finalistům i skvělým tenisovým divákům a požádali jsme Český tenisový svaz o jednání s ITF a Španělskou federací o zapůjčení slavné salátové mísy na náš prostějovský turnaj,“ řekla ředitelka turnaje Petra Píchalová – Langrová.

„Pro Český tenisový svaz bylo ctí a radostí zároveň žádost o zapůjčení vyřizovat. Přestože nešlo o zcela běžnou záležitost, přístup ITF i našich Španělských partnerů byl skvělý a celá procedura od formálních záležitostí až po technicko-organizační detaily trvala jen několik dnů. Davisův pohár v Prostějově tak připomene nejen loňské finále, ale bude i inspirací a motivací pro mladé hráče z celé republiky,“ řekl prezident ČTS Ivo Kaderka. Ve čtvrtek od 15 hodin bude Davisův pohár vystaven pro veřejnost v prostějovském hotelu Tennis Club. K vidění bude i v pátek. V sobotu pak bude přímo na kurtu reprezentativní dekorací tenisové exhibice Ivan Lendl – Jiří Novák i následného finále turnaje UniCredit Czech Open.

„Je pro nás velkou ctí, že můžeme legendární trofej vystavit. Bereme to jako poděkování prostějovským tenistům, kteří Česko v boji o tuto slavnou trofej repre zentovali, vloni to byli Tomáš Berdych, Radek Štěpánek, Lukáš Dlouhý a Jan Hájek, před nimi pak takoví hráči jako Karel Nováček a Jirka Novák,“ řekl majitel TK Plus Prostějov Miroslav Černošek.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno