Francouzské brambory: Recept

Francouzské brambory jsou relativně rychlým a především chutným jídlem. Připravit je můžete v různých variacích. Přinášíme vám tradiční i netradiční recepty na francouzské brambory.

Francouzské brambory: Recept klasický

V klasickém receptu na francouzské brambory nesmí chybět maso. Použít můžete buď uzené maso, nebo měkký salám. Záleží na vaší momentální náladě a chuti.

Ingredience:
brambory, sůl, pepř, cibule, měkký salám nebo uzené maso, sterilovaný hrášek, kmín, tuk (sádlo), mléko, vejce.

Postup: Brambory nejprve uvařte ve slupce a nechte je vychladnout. Pak si je oloupejte a nakrájejte na kousky. Na pánvi rozehřejte tuk, osmahněte pokrájenou cibuli, přidejte pokrájený měkký salám nebo uzené maso a orestujte. Nakonec přidejte hrášek (použít můžete také kukuřici nebo další oblíbenou zeleninu)

Do vymaštěného pekáče dejte na kousky nakrájené brambory, přidejte směs z pánve, pak opět brambory a směs. Brambory vždy osolte, opepřete, okořeňte. Poslední vrstvou by měly být brambory. Vše dejte zapékat do trouby. Asi po 20 minutách francouzské brambory zalijte vejcem rozšlehaným s mlékem a nechte ještě zapékat.

Francouzské brambory podávejte se zeleninovým salátem.

Francouzské brambory: Recept pro vegetariány

Pokud patříte k těm, kteří neradi maso, ale máte rádi francouzské brambory, připravte si je bez masa. Jako náhradu masa použijte ve francouzských bramborách zeleninu. Ideální je například cuketa nebo lilek.

Stačí je nakrájet na kousky a orestovat je na zpěněné cibulce. Postup je pak stejný jako u receptu na klasické francouzské brambory.

Další variantou je recept na francouzské brambory se sójovým masem. To si nechte přes noc naložené ve vodě a koření, aby dostalo šmak. V pánvi zpěňte cibulku, přidejte sojové maso, sterilovaný hrášek a směs pro francouzské brambory je připravena.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno