Gambrinus liga – 7.kolo – Sparta deklasovala Brno 5 góly

Nejvíce gólů v letošním ročníku Gambrinus ligy nastřílela v dohrávce 7.kola Sparta Praha poslední Zbrojovce Brno .

V dohrávce sedmého kola nejvyšší české fotbalové soutěže deklasoval tým Sparty Prahy tým Zbrojovky Brno , když už po 31 sekundách se do Lejsalovy branky strefil Václav Kadlec. V 35.minutě byl odvrácený centr ze standartní situace využit a Manuel Pamič za hranicí pokutového území tvrdě vystřelil a míč se odrazil od břevna do branky – 0:2 . Tento gól mohl někomu připomínat gólový moment z MS v JAR , kdy ale gól nebyl uznán , ale v dnešní dohrávce ho rozhodčí Damková uznala. O minutu později Matějovský přihrál Vackovi , který se nemýlil a navýšil skóre na 0:3. Těsně před koncem prvního poločasu měl šanci vyrovnat Kalabiška , ale brankář Blažek předvedl skvělý zákrok a tak se odcházelo do šaten za stavu 0:3.

Po poločasové přestávce si Sparta třígólový náskok hlídala a kontrolovala průběh hry. Navíc  v úvodních minutách druhé půle mohla přidat další branky.V 70.minutě se slovenský reprezentant blýskl gólem a skóre se navýšilo na rozdíl čtyř branek. Ale nebyl všem gólům konec , když o šest minut později si záložník Libor Sionko pohlídal ofsajdovou hranici a dostal přihrávku za obranu a vystřelil pod břevno , čímž navýšil skóre na konečných 5:0 pro Spartu.