Hořko v ústech: Jaké jsou příčiny

Trápí vás hořko v ústech? Jaké jsou příčiny tohoto nepříjemného pocitu? Může hořko v ústech signalizovat závažnější onemocnění? K jakému lékaři zajít na vyšetření?

Hořkost v ústech není žádný příjemný pocit. Objevit se může po konzumaci některých druhů jídla a příčina může být i v požívání určitých druhů léků. Ačkoli hořko v ústech většinou neznamená závažné onemocnění, může být i jedním z příznaků některých onemocnění.

Příčiny hořkosti v ústech

  • Bakterie v ústní dutině – jednou z příčin hořkosti v ústech může být nedostatečná ústní hygiena a přemnožení bakterií v ústní dutině nebo záněty ústní dutiny. V takovém případě je třeba dbát na pečlivou ústní hygienu, přidat můžete i výplachy ústní vodou nebo odvarem ze šalvěje lékařské.
  • Nemoci ústní dutinyhořko v ústech může souviset nejen s dentálními problémy, ale i s dalšími možnými nemocemi ústní dutiny. Vyhledat lékaře byste měli především, pokud se u vás projevují ještě další příznaky, které mohou signalizovat zdravotní problémy.
  • Léky – hořko v ústech může souviset také s podáváním určitých druhů léků. Především antibiotik nebo antidepresiv. O problémech s pocitem hořkosti v ústech se v tomto případě poraďte se svým lékařem.
  • Stres a potravinyhořko v ústech může být způsobena také konzumací určitých druhů potravin. Svoji roli hraje v naší době také stres, jenž může být příčinou nebo spouštěčem řady onemocnění a je možné, že v některých případech stojí právě i za hořkostí v ústech.
  • Reflexní choroba jícnu – také tato nemoc může být příčinou hořkosti v ústech. Podstatou nemoci je, že se žaludeční šťávy vracejí do jícnu, kde způsobují pálení žáhy a v ústní dutině pak vyvolávají pocity hořkosti. Poznat konkrétní příčinu hořkosti v ústech je obtížné.

Pokud se potýkáte ještě s dalšími zdravotními komplikacemi, než je jen hořko v ústech, vyhledejte raději lékaře, který vás vyšetří a vyloučí tak případné vážnější onemocnění.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno