Jak rozproudit lymfatický systém

Víte, jak funguje lymfatický systém Vašeho organismu a jaké jsou jeho hlavní funkce? Lymfatický systém hraje velmi důležitou roli v našem životě. Pokud funguje správně, cítíme se výborně a naše tělo není zbytečně zatěžováno. Když však začne vypovídat svou funkci, objeví se zdravotní problémy, které jakoby zdánlivě neměly příčinu. Pokud býváte pravidelně nemocní a Vaše imunita stávkuje, znamená to, že ani Váš lymfatický systém nepracuje správně. Vše se ale dá napravit.

Lymfatický systém – veledůležitý „čistič“ našeho těla

Lymfatický systém je tvořen soustavou lymfatických cév, uzlin a orgánů. Jeho úkolem je pročišťovat organismus – tedy absorbovat přebytečné tekutiny a vracet je do krve. Lymfa je tzv. čistič organismu – odvádí z těla produkty metabolismu (škodlivé, nepotřebné látky). Odvádí rovněž tuky a podílí se významně na fungování imunity. Po celém našem těle vedou lymfatické cévy, které jsou spojeny s cévním oběhovým systémem. Zatímco však v případě krvi funguje jako pumpa srdce, v tomto případě zajišťují pohyb lymfatické tekutiny stahy svalů. Pokud systém nefunguje správně, Váš organismus se nedokáže zbavovat odpadů, ani účinně bojovat s infekcemi a ty se proto neustále opakují.

Bez diety to nepůjde

Poradíme Vám, co může pomoci pro rozproudění lymfatického systému. Za prvé, je potřeba začít držet čistící dietu. Je v podstatě jednoduchá. Jde o to, abyste svůj organismus odlehčili. Vynechejte na týden ze své stravy mléčné výrobky, tučné potraviny , červené maso, chemicky zpracované a rafinované potraviny a cukry. Naopak, dopřejte si velkou dávku čerstvého ovoce a zeleniny.

Sprcha a cvičení dokáží zázraky

Doma můžeme lymfu rozproudit pomocí jednoduchého triku, a to střídáním studené a teplé vody při sprchování. Vzhledem k tomu, že lymfu pohánějí hlavně svaly, nejlepší pro správnou funkci systému je tedy logicky pravidelný aktivní pohyb. Když se hýbete, lymfa proudí, v opačném případě stagnuje. Zvolte si jakýkoliv aktivní sport, který máte rádi a který Vám vyhovuje. Ideální je kolo, běhání, rychlá chůze, posilování atd.

Svěřte se do rukou odborníků

Pro nastartování správného fungování lymfatického systému jsou vhodné pravidelné lymfatické masáže. Ty jsou nejen účinné, ale na rozdíl od diety také velmi příjemné. Při masáži je velice důležité dodržovat pravidlo směru, a to vždy směrem k srdci. S masáží je potřeba začít na dolních končetinách a jemnými pohyby postupovat nahoru. Totéž platí o rukách. Naopak, pokud je masírován obličej a pokožka hlavy, pohyby by měly směřovat směrem dolů. Aby byl lymfatický systém skutečně dobře nastartován, měli byste podstoupit alespoň 10 lymfatických masáží.

Další příjemnou procedurou napomáhající k rozproudění lymfy je tzv. přístrojová lymfodrenáž, která je prováděna v kosmetických salónech pomocí speciálního přístroje. Prostředkem této procedury jsou kompresní návleky, většinou se jedná o kompresní kalhoty, ale existují i rukávy či vesta. Návleky jsou sestaveny ze vzduchových komor, které se střídavě nafukují a vyfukují dle předem nastaveného programu. Zásadní je nastavení tlaku v komorách, nesmí být ani malý, ani příliš vysoký.

Vakuová masáž – další účinná procedura

Nebo vyzkoušejte vakuovou masáž pod tlakem. Pomocí masážního přístroje, jenž je vybaven čerpadlem a zakončen skleněnými baňkami různých velikostí, dochází k nasátí 1 až 3 cm pokožky těla i s tukovými buňkami pod kůží. Ošetření probíhá pomocí podtlakových vln – ve fázi podtlaku se cévy rozšiřují a proudí do nich velké množství krve, která s sebou přináší plazmu a kyslík. Lymfatické žíly a cévy jsou v tomto okamžiku zcela naplněné. V následující, tlakové fázi se cévy zase rychle stáhnou, což vede k žádoucímu vytlačení zplodin a látkové výměně.

Pokud tedy chcete skoncovat s neustálými virózami, zatočit s celulitidou na stehnech či se zbavit otoků nohou a neustálé únavy, zaměřte svou pozornost na lymfatický systém a zkuste rozproudit lymfu pomocí tipů, které jsme Vám ukázali. Uvidíte, že Váš organismus se Vám bohatě odvděčí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno