Jak vyfouknout vířivku

Nafukovací vířivky se stávají stále více a více populárními. Není se čemu divit. Jejich výhodou je zejména možnost je složit a rozložit prakticky dle potřeby. Přestože se však může zdát vyfukování vířivky jako jednoduché, je třeba dodržet několik zásad, aby vám váš vířivý bazén vydržel co nejdéle. Pokud tedy chcete sbalit vířivku na zimu, chystáte se na dovolenou nebo vířivku nebudete nějakou dobu používat, a zároveň chcete předejít jejímu poškození, propíchnutí či napadení plísní, je dobré dodržet následující postup.

Jak připravit vířivku k vyfouknutí

1. Odpojte a vyčistěte čerpadlo

Před uskladněním nafukovací vířivky je třeba odpojit motorovou jednotku. Čerpadlo nejprve vypněte a následně odpojte ze sítě i od vířivky. Vše pečlivě uzavřete příslušnými kryty. Objevíte-li při odpojení nějaké nečistoty, opláchněte je hadicí. Jednotku pak zbavte přebytečné vody, aby byl motor zcela suchý.

2. Vypusťte vodu

Dalším krokem je vyprázdnění vody z vířivky. Nezapomeňte, že chemicky ošetřená voda není vhodná například pro zálivku zahradních rostlin. Proto vodu raději vypusťte přímo do kanalizace. Vířivku v případě nutnosti nakloňte tak, ať se dostane ven veškerá tekutina.

3. Čištění vířivky

Ještě než vířivku vyfouknete, je vhodné ji pořádně vyčistit. Omyjte tedy nejprve vložku vířivky, poté i vnější plášť. K oplachu použijte opět hadici, případně pak vlhký hadřík. Podobným způsobem je dobré omýt i jednotlivé filtry, ventily či opěrky hlavy.

4. Vše nechte pečlivě uschnout

Je nezbytné zajistit, aby byla vaše nafukovací vířivka před zabalením zcela suchá. Vodu tak setřete například hadříkem z mikrovláken, stejně dobře však může posloužit i starý ručník.

Při samotném vyfukování nikam nespěchejte

Jakmile je vířivka skutečně suchá, můžete začít vypouštět vzduch. Ve většině případů stačí nejprve otevřít vypouštěcí ventil a nechat lázeň postupně splasknout. Před samotným skládáním je však dobré ujistit se, že je všechen vzduch venku. Je tak dobré použít například kompresor se zpětným chodem, který zbaví vnitřní část veškerého vzduchu.

Skládání vířivky

Po vypuštění vzduchu je třeba složit obložení vířivky, než ji zabalíte. Někteří odborníci doporučují gumu posypat tenkou vrstvou mastku, který chrání před vlhkostí a také předchází slepení jednotlivých vrstev vířivky. Samotné skládání je pak poměrně snadné; je nutné se pouze ujistit, že bazén není nikde zkroucený či poškození. Jelikož je nafukovací vířivka i ve složeném stavu stále poměrně těžká, je lepší skládání provádět ve dvou lidech. Pokud se vám vše podaří, bude vířivka složena do kompaktních rozměrů a připravena pro její uložení.

Jak vířivku správně uskladnit

Poskládanou vířivku nenechávejte ležet jen tak na zemi. Mnohem lepší je ji zabalit například do plachty či jiného obalu a položit na dřevěnou paletu, případně do regálu v garáži. Pokud ji však chcete umístit do police, ujistěte se, že má dostatečnou nosnost. Je také dobré zajistit, aby se k vířivce nedostaly myši či další škůdci. Není tedy na škodu ji zavřít do plastové krabice o vhodných rozměrech. Alternativou jsou pak různé úložné vaky, které jsou často vyráběny právě na míru pro nafukovací vířivky.

Je také dobré mít na paměti skutečnost, že vířivku nemusíte nutně před uskladněním vyfouknout. V případě, že máte v kůlně či garáži dostatek prostoru, můžete vířivý bazén ponechat nafouknutý. Opět však musíte zajistit, aby nedošlo k jejímu poškození.

Vířivka

Dodržováním výše uvedených postupů snadno zajistíte, aby vaše vířivka nedošla během jejího nepoužívaní k újmě. Díky tomu pak také výrazným způsobem prodloužíte její životnost téměř bez vlivu na její funkce i samotnou odolnost.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno