Kam na dovolenou na kole

Přemýšlíte nad dovolenou po České republice a máte rádi cyklistiku? Pak jistě přemýšlíte, na jakou z mnoha cyklostezek se vydat. Ať už dáváte přednost jednodenním výletům, nebo si chcete užít třeba týden v sedle, možností je u nás spousta. Máme pro vás 5 oblíbených cyklostezek, které jsou pro dovolenou na kole ideální.

Kam se vydat na dovolenou na kole

Než začnete přemýšlet, kam se vydat na dovolenou na kole, zvažte své možnosti. Důležité je připravit se na cyklodovolenou, pořídit potřebné vybavení, seřídit kola, ale také popřemýšlet nad svým zdravotním stavem a možnostmi. Vždy se předem informujte o náročnosti konkrétní trasy, o délce a možnosti ubytování. Pojďme si ale konečně představit 5 oblíbených tras, které si během své dovolené užijete.

Čarodějnická stezka Jeseníky

Jedna z oblíbených cyklostezek se nachází v Jeseníkách. Říká se jí čarodějnická, jelikož se tematicky přibližuje k inkvizicím v 17. století. V té době právě v oblasti Jeseníků probíhaly čarodějnické procesy. Během nich bylo popraveno mnoho nevinných osob. Čarodějnická cyklostezka invizici připomíná, k uctění památky zabitých se po její délce nachází řada památníků a pomníků.

Cyklistické stezky na Šumavě

Rájem turistů a ideální destinací k dovolené na kole je Samozřejmě Šumava. Nabízí nepřeberné možnosti dlouhých i krátkých výletů na kole, cyklostezky v Národním parku Šumava jsou navíc udržované a krásné. Cyklodovolená na Šumavě je ideální i pro ty, kteří nemají kolo nebo si vzhledem k jeho stavu na delší výšlap netroufnou. V okolí Šumavy se totiž nachází řada půjčoven kol, připraveným pro krátké i dlouhé cyklovýlety.

Single Trail Bílá

Single Trails Bílá jsou určeny pro všechny příznivce adrenalinové jízdy na horských kolech. Ať už patříte mezi ostřílené cyklisty nebo s horskou cyklistikou teprve začínáte, Single Trails Bílá si opravdu užijete. Na místě je hned několik tras různých náročností. Na startovací pozici se dostanete místní lanovkou. I tak jsou stezky určené spíše zkušenějším, obsahují totiž řadu prudkých zatáček i skokanských prvků.

Cyklostezka Lipno

Krásná cyklostezka z Lipna nad Vltavou do Frymburka zaujme jak vášnivé cyklisty, tak příznivce jízdy na kolečkových bruslích. Udržovaná stezka dlouhá takřka 12 kilometrů nabízí krásné výhledy na jezero, příjemné okolí a zajímavé cesty se zatáčkami a mírnými stoupáními.

Stezky u Baťova kanálu

Baťův kanál patří mezi oblíbené turistické cíle vhodné pro jednotlivce i rodiny s dětmi. Ať už si chete užít jízdu na kole, na lodi, nebo zkombinovat obojí, vyrazte na dovolenou k Baťovu kanálu. Hezká cyklostezka dlouhá úžasných 80 kilometrů vede od Kroměříže až do Hodonína.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno