Klára Spilková se stala profesionální golfistkou

(Praha, 22.12.2010) Nejúspěšnější hráčka české golfové historie se dnes stala profesionálkou. Teprve šestnáctiletá Klára Spilková se k tomuto kroku rozhodla jen několik dní poté, co si v kvalifikačním turnaji zajistila plná hrací práva pro nejvyšší ženskou golfovou turnajovou sérii – Ladies European Tour. Klára Spilková je zároveň nejmladší hráčkou všech dob, které se do Ladies European Tour podařilo kvalifikovat.

Klíčovým rokem v krátké, ale nesmírně úspěšné kariéře Kláry Spilkové byl rok 2009, kdy se jí podařilo získat tituly na European Youth Masters, German Boys and Girls Open, Mezinárodním mistrovství České republiky a několik dalších výborných umístění. Tyto úspěchy ji vynesly na konci sezóny deváté místo na evropském amatérském žebříčku – Ladies EGA Rankings – a především účast v prestižním klání družstev, juniorském Solheim Cupu – tedy utkání juniorských výběrů USA a Evropy.

Jedna ze světových legend ženského golfu a kapitánka evropského výběru Karin Kochová po skončení soutěže o Kláře řekla: „Klára je fenomenální talent a báječná mladá dívka. Nemám žádných pochyb o tom, že z ní bude brzy jedna z předních evropských profesionálek…“

Klára pokračovala ve výborných výkonech i vynikající reprezentaci České republiky i v letošním roce. Vrcholem její sezóny byla účast v Junior Ryder Cup. Juniorská verze Ryder Cupu se hraje v předvečer „skutečného“ Ryder Cupu a mladým účastníkům je odměnou setkání s dospělými reprezentanty svých kontinentů. Není třeba dodávat, že Klára byla první Češkou, která se probojovala mezi 12 nejlepších hráčů Evropy.

Letošní sezónu završila členka GC Erpet Praha účastí v turnaji nazvaném Qualifying School, kde se 30 nejúspěšnějších hráček stane plnoprávnými členkami Ladies European Tour pro následující rok. Letos se turnaj hrál ve španělské Murcií od 15.-19. prosince. Klára se vynikajícím výsledkem (-4) v předposledním kole posunula bezpečně mezi postupující a kvalitní hrou v psychicky náročném posledním kole svou pozici udržela.

Svým výkonem se šestnáctiletá Spilková (nar. 15.12.1994) stala historicky nejmladší hráčkou, která se kdy do Ladies European Tour kvalifikovala.

Klára ke svém úspěchu dodala: „Pro mě i pro mé nejbližší je to ten nejkrásnější dárek k vánocům a k mým šestnáctým narozeninám, které jsem měla v průběhu turnaje. Těším se na nadcházející sezónu mezi nejlepšími profesionálkami Evropy.“

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno