Kuří oko: jak vypadá + léčba

Kuří oko se objevuje na prstech nohou nebo na chodidlech. Řekneme si jak vypadá taková kuří oko a jak probíhá léčba kuřího oka. A co vám poslouží jako prevence proti tvorbě kuřích ok.

Kuří oko poznáte tak, že se vám na prstech nohou nebo na chodidle objeví zesílená kůže žlutošedivé barvy. Často se také objevuje mezi prsty. Většinou má kruhový charakter. Velikost je zhruba od 3 mm do 10 mm. Lidé někdy kuří oka zaměňují s bradavicemi. Kuří oko poznáte tak, že po odstranění nebude místo krvácet. U bradavic dochází po odstranění ke krvácení. Je třeba také říci, že oka nejsou narozdíl od bradavic přenosná.

Přičiny vzniku kuřích ok

Nejčastější příčinou tvorby kuřích ok je nevhodně zvolená obuv. Boty, která nám špatně padnou tlačí na kůži a po čase dochází k tvorbě kuřích ok.  Ukázkou takových bot jsou třeba vysoké boty s úzkou špičkou. Takové boty nosí rády zejména ženy. Tyto problémy jsou častější u lidi, kteří mají vyklenutou nožní klenbu.

Léčba kuřího oka

Jako první je třeba se zbavit bot, které vám kuří oka způsobily. Je třeba si pořídit takovou obuv, který nebude působit tlak na vaši kůži na nohách. V některých případech pak oka často sama zmizí.

Dobré je si obstarat speciální náplasti s měkkými polštářky. Náplasta pak nalepíte na postiženou kůži. To pak výrazně sniží bolestivost při chůzi.

Samotné odstranění kuřího oka probíhá často ostrou žiletkou či skalpelem. Po odstranění vám to přelepí speciální náplastí. Poté se ještě využívají různé vodičky či mastičky. Je třeba říci, že odstranění bývá opravdu hodně bolestivé. Nejinak tomu je při odstranění laserovou metodou.

Babská rada nám říká, že máme kuří oko potírat štávou z citrónu. Do této citrónové štávy přidáme ještě stroužek česneku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno