Bradavice na chodidlech: Zbavte se jich!

Máte na chodidlech bradavice, za které by se nemusela stydět ani čarodějnice z pohádky? Při chůzi vás bolí a chtěli byste se jich zbavit? Co doporučuje lidové léčitelství? A co na bradavice na chodidlech skutečně platí?

Bradavice jsou obávaným a nepříjemným kožním onemocněním, které je virového původu. Postihují různé části těla, ale nepříjemné jsou především na chodidlech, protože při chůzi zpravidla bolí. Nejde tedy pouze o estetický, ale i o zdravotní problém.

Jak poznat bradavici na chodidlech?

Chodidla obecně jsou velmi namáhaná. Kůže zde rohovatí a podceňovat bychom neměli pravidelnou návštěvu zkušené pedikérky. Ta nám sice může pomoci od různých kuřích ok, ale s bradavicí si rozhodně neporadí. Na rozdíl od puchýřů, mozolů nebo kuřích ok jsou bradavice charakteristické drobnými načervenalými nebo nahnědlými tečkami.

Co platí na bradavice?

Zbavit se bradavic je často běh na dlouhou trať. Často se může stát, že lék, který od bradavic na chodidlech pomohl vaší kamarádce, na vás prostě nefunguje. V takovém případě lze jen poradit, abyste zkoušeli dál.

Lidové léčitelství radí využít sílu česneku, kterým je třeba bradavice pravidelně potírat, dokud nezmizí. Známým lékem je také vlaštovičník nebo šťáva z citronu. Pokud se s bradavicemi na chodidlech vydáte k lékaři, bude vás pravděpodobně léčit mraženým tekutým dusíkem. Po aplikaci se vytvoří puchýř, který praskne. Bradavice by měla zmizet, ale je možné, že bude nutná zákrok opakovat. Více informací najdete na webu bradavice a jak je odstranit.

Prevenci nepodceňujte

Protože jsou bradavice na chodidlech většinou způsobeny viry, dbejte na základní pravidla hygieny. Vyhýbejte se půjčování bot a občas si obuv vydezinfikujte. Do bazénů a na koupaliště noste vhodné pantofle, a pokud se u vás bradavice již objevili, buďte ohleduplní a těmto veřejným prostorům se vyhýbejte.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno