Déšť a velmi nízké teploty kolem 17 stupňů překvapily hráčky v posledním kole
Evropy žen na Kunětické hoře. Zatímco v prvních třech kolech se hrálo v
ve čtvrtém dni přišly na řadu svetry, nepromokavé oblečení a deštníky. A projevilo se to také
na výsledcích.

Většina z favoritek turnaje se trápila a výsledky pod par se v
čekat nedaly. Do finálového kola vycházela s náskokem jediné rány Sophie Popov. 17letá
německá hráčka dokázala celých osmnáct jamek odrážet útoky svých soupeřek. Nakonec
na osmnáctém greenu proměnila nádherný 15metrový chip na birdie a tím potvrdila své
vítězství. Byl to její první velký triumf v kariéře. „Je to nádherný pocit. Čekala jsem na
takové důležité vítězství dlouho a dočkala jsem se tady,“ usmívala se sympatická německá
hráčka. „Cítila jsem se na zdejším hřišti jako doma a možná i to mi dodalo potřebné
sebevědomí. A ten vítězný chip – to byla třešnička na dortu, která mi bude v paměti ležet
ještě dlouho.“
Na druhém místě skončila Line Vedel Hansen z Dánska, která zapisovala 73 ran a ze
čtvrtého místa úspěšně zaútočila na medailovou pozici. Stejné skóre – tedy mínus 5 měla
poté i třetí v pořadí – Francouzka Manon Gidali. Ta v pátečním kole ustanovila nový rekord
hřiště (66). Dnes zahrála 73 a s výsledkem mínus 5 obě medailistky zaostaly o tři rány za
vítězkou. Až čtvrtá pak skončila vedoucí hráčka prvních dvou kol Marta Silva ze Španělska
(také -5).
I přesto, že se Kláře Spilkové vůbec nevydařilo finálové kolo (77 ran), skončila z českých
hráček nejlépe – na 25. místě. V náročných podmínkách dokázala zahrát dobře Silvie
Dittertová (73) a s celkovým výsledkem plus 5 obsadila 34. příčku. Další dvě české hráčky,
které postoupily cutem Karolína Vlčková (78) a Adéla Cejnarová (77) se umístily až v páté
desítce celkového pořadí – Vlčková na 50. a Cejnarová na 55.příčce.
Mistrovství Evropy žen na Kunětické hoře potvrdilo, že Česká republika dokáže bez
nejmenších zaváhání pořádat vrcholné golfové akce. Hřiště bylo ve výtečném stavu a
připraveno na nejlepší evropské hráčky. Stejně tak i organizace celého šampionátu proběhla
bez jakýchkoli problémů. Na finálové kolo se přišla podívat necelá stovka diváků, což bylo
vzhledem k nepříznivému počasí příjemné překvapení.
Dík na tomto místě patří Evropské golfové asociaci, České golfové federaci a všem lidem
z Kunětické hory jakož i dobrovolníkům. Bez obětavé práce všech zúčastněných by
šampionát nemohl být tak nádherným svátkem golfu, jakým nakonec i přes deštivé finálové