Domů Zdraví Zranění Natažené tříslo

Natažené tříslo

Natažení třísla vzniká většinou při mnoha sportovních aktivitách, kde se mění rychlost pohybu. Například při hokeji, bruslení, fotbale, házené, vybíjené, florbalu . Bolest je způsobena v třísle, v místě úponu přitahovače, pod tříselným vazem. Více se dozvíte v článku.

Natažení třísla vzniká většinou při mnoha sportovních aktivitách, kde se mění rychlost pohybu. Například při hokeji, bruslení, fotbale, házené, vybíjené, florbalu . Bolest je způsobena v tříslech, v místě úponu přitahovače, pod tříselným vazem. Hodně sportovců používá neoprenové šortky nebo hrubé neprodyšné bandáže, které stáhnou třísla, dochází tak k rychlejšímu prohřátí a rozcvičení.

Zda se jedná o kýlu nebo natažení třísel diagnostikuje lékař, při trvalé bolesti doporučujeme návštěvu u odborníka, který provede ultrazvukové vyšetření.

Příčiny:

– slabé nebo zkrácené svalstvo, častý trénink, přepínání svalstva, natažení při sportu

Příznaky namožení:

– ostrá bolest v oblasti třísel, ztuhlost, otok

Léčba:

U akutního natažení musí být pacient v klidu, sportovní aktivita samozřejmě na nějaký čas počká, někdy pomáhá ledování nebo protizánětlivé léky,po pár dnech se tříslo a sval protahuje, ať nedojde k celkové ztuhlosti, někdy lékař doporučí rehabilitaci, různé analgetické terapie, léčbu magnetem, u horšího stádia může dojít k obstřiku nebo operaci, kdy se pacient zbaví citlivosti úponů.

Moderní metoda tejpování

Jednou z moderních metod léčení je tejpování, kdy se bolestivé místo zpevňuje pomocí bandážových lepicích pásků. Zachová se krevní oběh, páska je prodyšná, funkčnost pohybu není omezena. Používá se při léčbě a terapiích pohybového systému hlavně u sportovců. Napomáhá k rychlejšímu hojení poškozeného místa.
Působí dobře na:
natažené vazivo, různá kloubní vymknutí, vykloubení nebo podvrtnutí, na záněty pod kůži, na zhmožděniny. Jsou voděodolné, z elastické bavlny, hypoalergenní, přilnou dobře ke kůži, člověk je při nošení ani necítí, zajišťují pocit jistoty, doba léčení je o něco kratší než běžně. Staly se oblíbené při rehabilitaci, kdy se zlepšuje možnost pohybu, snížuje se nejen otoky, ale i bolestivost.

Kdy se tejp nesmí používat?

– u onemocnění nádorového typu

– horeček a akutních zánětů
– žilních trombózách a zánětech žil, křečových žilách
– při alergických reakcích,
nemocech srdce
– kožních problémech
– v těhotenství

Tejpy jsou k dostání v různých barvách: 

  • modrý ( používá se pri bolesti a poranění)
  • červený (má význam aktivity)
  • žlutý (sklidní)
  • zelený (léčivý význam)
  • černý (síla, energie hlavně při sportu)
  • bílá nebo tělová barva má neutrální smysl

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno