Natažení třísla vzniká většinou při mnoha sportovních aktivitách, kde se mění rychlost pohybu. Například při hokeji, bruslení, fotbale, házené, vybíjené, florbalu . Bolest je způsobena v třísle, v místě úponu přitahovače, pod tříselným vazem. Více se dozvíte v článku.
Natažení třísla vzniká většinou při mnoha sportovních aktivitách, kde se mění rychlost pohybu. Například při hokeji, bruslení, fotbale, házené, vybíjené, florbalu . Bolest je způsobena v tříslech, v místě úponu přitahovače, pod tříselným vazem. Hodně sportovců používá neoprenové šortky nebo hrubé neprodyšné bandáže, které stáhnou třísla, dochází tak k rychlejšímu prohřátí a rozcvičení.
Příčiny:
– slabé nebo zkrácené svalstvo, častý trénink, přepínání svalstva, natažení při sportu
Příznaky namožení:
Léčba:
Moderní metoda tejpování
natažené vazivo, různá kloubní vymknutí, vykloubení nebo podvrtnutí, na záněty pod kůži, na zhmožděniny. Jsou voděodolné, z elastické bavlny, hypoalergenní, přilnou dobře ke kůži, člověk je při nošení ani necítí, zajišťují pocit jistoty, doba léčení je o něco kratší než běžně. Staly se oblíbené při rehabilitaci, kdy se zlepšuje možnost pohybu, snížuje se nejen otoky, ale i bolestivost.
Kdy se tejp nesmí používat?
– horeček a akutních zánětů
– žilních trombózách a zánětech žil, křečových žilách
– při alergických reakcích,
– nemocech srdce
– kožních problémech
– v těhotenství
Tejpy jsou k dostání v různých barvách:
- modrý ( používá se pri bolesti a poranění)
- červený (má význam aktivity)
- žlutý (sklidní)
- zelený (léčivý význam)
- černý (síla, energie hlavně při sportu)
- bílá nebo tělová barva má neutrální smysl