Domů Cvičení Cvičení doma Nejlepší cviky na spodní část břicha

Nejlepší cviky na spodní část břicha

Kdyby jste si měli vybrat jednu oblast, kterou byste na svém těle chtěli vylepšit, která by to byla? S největší pravděpodobností břicho, respektive jeho spodní část. Tato oblast prostě nehodlá zeštíhlet, nehledě na ty stovky sklapovaček, které jste doteď nacvičili. Kromě toho, že ze spodního břicha mizí tělesný tuk jako z jedné z posledních oblastí je to také proto, že pro štíhlý spodek břicha musíte věnovat náležitou pozornost posílení celého středu těla. Bylo totiž zjištěno, že silný střed a tedy všechny ty vnitřní svaly, které většina lidí odbývá, mají výrazný vliv na vzhled břišní oblasti.

Ono populární rozdělení cviků na vrchní břicho a spodní břicho není zcela přesné, neboť všechny břišní svaly pracují v souhře a posilujete-li vršek, automaticky posilujete i spodek, jen ho tolik necítíte. Než na nějaký izolovaný cvik, je proto lepší se soustředit na komplexní cviky pro posílení celého středu těla.

Šlapání na kole v leže (cycling)

Lehněte si zády na zem (ideálně na nějakou podložku) a natáhněte rovně nohy. Ruce si dejte za hlavu. Zvedněte obě natažené nohy ze země. Pokrčte pravou nohu v koleni a přitáhněte ji k hrudi. Loktem levé ruky se snažte dotknout kolene pravé nohy. Pomalu vraťte pravou nohu zpátky do výchozí polohy (nohy jsou pořád kousek nad zemí) a přitáhněte levou nohu. Celé cvičení opakujte 10-12 krát na obě strany.

Prkno (plank)

Ač se to díky lehkému provedení nezdá, jedná se o velmi účinný cvik na posílení a zpevnění břišního svalstva. Lehněte si břichem na zem, nohy rovně za sebou. Jako kdyby jste chtěli dělat kliky. Opřete se o předloktí, obě ramena přimkněte k hrudníku. Začtěte se na nich a na špičkách nohou pomalu zvedat od země. Ramena musí být zafixovaná, nebýbat se, záda rovné, s nohama v jedné přímce. Prsty na nohou stočené dovnitř. Soustřeďte se na zatnuté břišní svaly. V této pozici vydržte 1-2 minuty a povolte. Opakujte 1-3 série.

Kroužení nohama

Lehněte si zády na zem. Zatněte břišní svaly a zvedněte obě nohy několik centimetrů od země. Držte nohy natažené a u sebe a začněte s nimi opisovat velké kruhy. Udělejte 5 kruhů po směru hodinových ručiček a 5 proti směru. Pak několik vteřin spočtěte. Jak budou vaše svaly sílit, navyšujte počet kruhů v jedné sérii.

Nůžky

Lehněte zády na podlahu, ruce si položte zespoda na zadek a zatněte nohy a břišní svalstvo. Zvedněte zpevněné a rovné nohy cca 20 cm nad zem. Bez pokrčení v kolenou nechte levou nohu rovně a pravou nohou levou nohu překřižte. Několik vteřin vydržte a vraťte pravou nohu zpět. Levou nohou překřižte pravou nohu. Celý cvik na každou nohu několikrát zopakujte. Po celou dobu cvičení musí být břišní svaly pevně zatnuté. Postupně počet opakování navyšujte.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno