Porazily jsme Rusko a máme ZLATO !

Po 5 letech jsme opět získaly zlato. Rusy jsme ve finále porazily 2:1 .

Zápas pro nás začal velmi dobře, když ve 20 vteřině dal úvodní branku Jakub Klepiš. Na konci 1. třetiny dali Rusové také gól, ale naštestí branka padla až po konci hrací doby. O neplatnosti branky musel rozhodnout až videorozhodčí. Do kabin jsme po první třetině tedy šli za stavu 1:0 pro nás.

V druhé třetině měli Rusové několik slibných příležitostí, ale Tomáš Vokoun v dnešním utkání chytal výborně. Ke konci 2 třetiny se srazily dva Rusové a díky tomu jsme daly naši druhou branku. Branku dal Tomáš Rolínek. O regulernosti branky musel rozhodnout opět videorozhodčí. Do kabin jsme šli po druhé třetině za stavu 2:0 pro nás.

V třetí utkání jsme v první části hráli velmi dobře a nepouštěli jsme Rusko moc do šanci. Pomohla nám také vyloučení ruského hřáče na 5 minut + do konce utkání za zákrok na Jaromíra Jágra. Tohle vyloučení bylo docela sporné. 35 vteřin před koncem dali Rusové gol a snížily na stav jediné branky na 2:1. I poté si vytvořily ale naši již ubranily, ať již díky obětavým pádům do střel, tak hlavně díky skvěle chytajicímu Tomáši Voukonovi.

Po pěti letech tedy opět hokejisté přivezou zlatou medaile. Tomuto týmu na začátku nikdo nevěřil, bylo v něm pouze 5 hráčů z NHL. A spoustu nováčku. Po utkání s Norskem, které jsme prohráli 3:2 náš tým začal šlapat. A vyhrál několik těžkých utkání. Někdy nám přálo i štěstí, ale to ke sportu patří. Naši hráči prostě vytvořili skvělý tým, kde každý hrál za druhého.

Video z posledních 8 vteřin zápasu

Podívejte se na posledních 8 vteřin zápasu Česko – Rusko. A následnou radost našich hokejistů.