Posilování tricepsů

Chcete mít pořádnou paži? Pak se naučte, jak správně posilovat tricepsy. Na úvod je třeba říci, že posilování je třeba brát komplexně, rozhodně tak necvičte jen tricepsy a bicepsy, zaměřte se na celé tělo. Následující způsoby se zaměřují jen na tricepsy a představují metody, které vaše paže zpevní.

Triceps

Nejprve trochu teorie. Triceps je trojhlavý pažní sval. Jedná se o velký kosterní sval, který je spoečně s bicepsem důležitý pro sílu paží. Triceps dělá přesný opak bicepsu, je natahovačem loketního kloubu a ohybačem kloubu ramenního, naopak biceps loketní kloub ohýbá. Biceps i triceps tak nejlépe procvičíme a posílíme právě natahování a ohýbáním těchto míst.

Posilování tricepsu – cviky

Když jsme si vysvětlili, jaký sval to ten triceps vlastně je a jakou úlohu představuje, pojďme se vrhnout na konkrétní cviky, které povedou k posílení tricepsů.

Tricepsové kliky

Hledáte nejjednodušší cvik na tricepsy, který nevyžaduje žádné speciální pomůcky ani nářadí? Budete-li tricepsové jinak nazývané jak vojenské kliky cvičit pravidelně, tricepsy procvičíte pořádně. Na rozdíl od běžných kliků se ty tricepsové cvičí s rukami od sebe na šířku ramen. Je to mnohem náročnější a bolestivější, pokud nejste trénovaní, moc jich neuděláte, ale to nevadí. Zkoušejte, časem to půjde celkem snadno. Efektivnějšího cvičení tricepsových kliků pak dosáhnete s pomocí podpěr na kliky, které lze za pár korun nakoupit v obchodech s cvičebními pomůckami.

Francouzský tah s jednoruční činkou

K dalšímu cviku budete potřebovat jednoruční činku a lavičku. Cvik se vykonává vsedě. V první fázi uchopte činku požadované váhy do obou rukou, seďte vzpřímeně a zvedněte činku nad hlavu. Dívejte si dopředu a záda nechejte pevně vyrovnaná a pomalu spouštějte činku pomocí loktů za hlavu k temeni. Vaše lokty by v této poloze měly svírat něco málo přes pravý úhel. Pomalým pohybem činku vracejte do původní polohy nad hlavou a několikrát zopakujte.

Benchpress

Nejoblíbenější cvik s velkou činkou – benchpress lze cvičit tak, aby cvik procvičil v co největší míře právě triceps. Aby byl tento sval posílen co nejvíce, je třeba činku uchopit úzkým úchopem, tj. s nataženými rukami bez rozpažení. Činku navíc uchopte nadhmatem. Pomocí tohoto cviku nejen triceps, ale i prsní svaly, trapézy, přední pilovitý sval nebo sval deltový.

Kick-back

Mezi oblíbený cvik na procvičení tricepsů patří tzv. kick-back. Tento tvarovací cvik využívají velmi často ženy, ovšem pro posílení tricepsů by jej do svého cvičebního plánu měli zařadit také muži. Budete potřebovat rovnou lavici a jednoruční činku. Tu uchopte do levé ruky a pravou nohou si klekněte na lavici. Pravou rukou se opřete o lavici a předkloňte se. Váš trup by měl být vodorovný s lavicí, stejně tak i ruka. Cvik spočívá v tom, že máte ruku v právem úhlu a pomocí loktu jej narovnáváte a propínáte.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno