Domů Cvičení Posilování Posilování tricepsů

Posilování tricepsů

Chcete mít pořádnou paži? Pak se naučte, jak správně posilovat tricepsy. Na úvod je třeba říci, že posilování je třeba brát komplexně, rozhodně tak necvičte jen tricepsy a bicepsy, zaměřte se na celé tělo. Následující způsoby se zaměřují jen na tricepsy a představují metody, které vaše paže zpevní.

Triceps

Nejprve trochu teorie. Triceps je trojhlavý pažní sval. Jedná se o velký kosterní sval, který je spoečně s bicepsem důležitý pro sílu paží. Triceps dělá přesný opak bicepsu, je natahovačem loketního kloubu a ohybačem kloubu ramenního, naopak biceps loketní kloub ohýbá. Biceps i triceps tak nejlépe procvičíme a posílíme právě natahování a ohýbáním těchto míst.

Posilování tricepsu – cviky

Když jsme si vysvětlili, jaký sval to ten triceps vlastně je a jakou úlohu představuje, pojďme se vrhnout na konkrétní cviky, které povedou k posílení tricepsů.

Tricepsové kliky

Hledáte nejjednodušší cvik na tricepsy, který nevyžaduje žádné speciální pomůcky ani nářadí? Budete-li tricepsové jinak nazývané jak vojenské kliky cvičit pravidelně, tricepsy procvičíte pořádně. Na rozdíl od běžných kliků se ty tricepsové cvičí s rukami od sebe na šířku ramen. Je to mnohem náročnější a bolestivější, pokud nejste trénovaní, moc jich neuděláte, ale to nevadí. Zkoušejte, časem to půjde celkem snadno. Efektivnějšího cvičení tricepsových kliků pak dosáhnete s pomocí podpěr na kliky, které lze za pár korun nakoupit v obchodech s cvičebními pomůckami.

Francouzský tah s jednoruční činkou

K dalšímu cviku budete potřebovat jednoruční činku a lavičku. Cvik se vykonává vsedě. V první fázi uchopte činku požadované váhy do obou rukou, seďte vzpřímeně a zvedněte činku nad hlavu. Dívejte si dopředu a záda nechejte pevně vyrovnaná a pomalu spouštějte činku pomocí loktů za hlavu k temeni. Vaše lokty by v této poloze měly svírat něco málo přes pravý úhel. Pomalým pohybem činku vracejte do původní polohy nad hlavou a několikrát zopakujte.

Benchpress

Nejoblíbenější cvik s velkou činkou – benchpress lze cvičit tak, aby cvik procvičil v co největší míře právě triceps. Aby byl tento sval posílen co nejvíce, je třeba činku uchopit úzkým úchopem, tj. s nataženými rukami bez rozpažení. Činku navíc uchopte nadhmatem. Pomocí tohoto cviku nejen triceps, ale i prsní svaly, trapézy, přední pilovitý sval nebo sval deltový.

Kick-back

Mezi oblíbený cvik na procvičení tricepsů patří tzv. kick-back. Tento tvarovací cvik využívají velmi často ženy, ovšem pro posílení tricepsů by jej do svého cvičebního plánu měli zařadit také muži. Budete potřebovat rovnou lavici a jednoruční činku. Tu uchopte do levé ruky a pravou nohou si klekněte na lavici. Pravou rukou se opřete o lavici a předkloňte se. Váš trup by měl být vodorovný s lavicí, stejně tak i ruka. Cvik spočívá v tom, že máte ruku v právem úhlu a pomocí loktu jej narovnáváte a propínáte.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno