Postup do finále na MS v hokeji 2010

Postupujeme do finále MS v hokeji 2010 po výhře v samostatných nájezdech. Paráda

Přitom už se zdálo, že nám finále unikne. Ale v čase 59:52 vyrovnal bombou na 2:2 . V prodloužení jsme byli lepším týmem, měli jsme i více střel. Ale zápas dospěl až do samostaných nájezdů. Trénér Vladimír Růžička určil úplně stejné střelce jako v minulém zápase proti Finsku.

Jako první jel nájezd Švéd Johansson, který svůj nájezd neproměnil. Za nás jel opět Lukáš Kašpar, který svůj nájezd proměnil. Vedli jsme tedy 1:0 . Dále jel za švédy Omark, který Vokouna prostřelil a strovnal stav v nájezdech na 1:1. Druhý nájezd za nás jel Jan Marek, který prostřelil švédského brankáře a vedli jsme tedy 2:1. Stačilo tedy aby Tomáš Vokoun buď chytl nájezd, nebo náš další hráč proměnil nájezd. Švéd Martenson svůj nálezd neproměnil, Tomáš Vokoun ho vychytal a mohli jsme tak slavit postup do finále.

Je tedy jisté, že budeme mít po několika letech bez  medaile opět medaili. Teď už je jen otázka jestli to bude stříbro nebo zlato. Ve finále se utkáme buďte s Ruskem nebo Německem. Dá se očekávat, že našim soupeřem bude Rusko.

Ukázalo se , že i bez hvězd lze dosáhnout velkých úspěchů. Ale tento tým ukázal jakou má vnitřní sílu. Ti hráči prostě hraji srdcem.

Česká sestava

Vokoun – Rozsíval, Mojžíš, Němec, Čáslava, Blaťák, K. Rachůnek – Jágr, Vampola, Klepiš – Voráček, Marek, Rolinek – Kašpar, Červenka, Novotný – Kvapil (41. M. Růžička), Koukal, Hubáček. Trenéři: Vladimír Růžička, Josef Jandač a Ondřej Weissmann.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno