Potréninkový koktejl

Poradíme v jakém poměru si připravit ideální koktejl po skončení tréninku v posilovně. V jakém množství dávat protein a sacharidy? Dávat koktejl ihned po tréninku , nebo s mírným odstupem? Na to se vám pokusí odpovědět tento článek o potrénikových koktejlech.

Po skončení tréninku v posilovně je vhodné ihned zařadit potréninkový koktejl . Po tréninku je váše tělo vysílené a živiny s potréninkového koktejlu nasaje jako houba . Po tréninku je také mnohem lepší vstřebávání živin do organismu , jak bílkovin tak sacharidů. Tělo dokáže také dokáže spracovat za menší dobu větší množství stravy. Možná si říkáte proč se nenajíst normálního jídla ? Důvod je ten, že než přijedete s posilovny trvá to většinou alespoň hodinu a vaše tělo mezitím hladoví . Zde proto musí nastoupit potréninkový koktejl. A až po příjezdu domů, ideálně po jedné hodině, zařadit klasické jídlo, mělo by být po tréninku hodně objemné a kvalitní . Jak by měl vypadat samotný koktejl a co vše k němu potřebujeme? Budeme pořebovat shaeker, protein (nejlepší je asi tak 70%], gainer(ideální by byl maltodextrin). Ideální složení je cca. 40 proteinu a 60 gramů gaineru. Smíchat a koktejl je hotový přiraven ke konzumaci.

Potréninkový koktejl
Potréninkový koktejl

Uvidíte i jak se zlepší vaše celková regenerace po tréninku, když budou tělu ihned dodány živiny k regeneraci a k růstu. Potréninkový koktejl a potréninké jídlo patří k nejdůležitějším jídlům pro kulturisty a silové sportovce. Tak na to nezapomínejte! A příště si řekněm více o potréninkovém jídlu .

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno