RED BULL RAGNAROK

RED BULL RAGNAROK je jedním z nejextrémnějších a nejtěžších závodů sezóny. Jede se v Norském Haugastøl, na náhorní plošině Hardangervidda ve výšce přibližně 1400 metrů nad mořem od 30. 3. do 3. 4. 2011. Sběhové podmínky se v této chvíli zdají být naprosto ideální.

Jméno Ragnarok získal tento závod z norské mytologie. Jedná se o označení poslední bitvy mocností dobra a zla, ve které přežije jen hrstka vyvolených. RED BULL RAGNAROK napodobuje tento mýtus v tom, že je tak extrémně náročný, že i v něm uspěje pouze pár snowkitingových hrdinů. O tom svědčí mimo jiné data z minulého ročníku: Ze 110 snowkiterů, kteří závod odstartovali, dojeli do cíle pouze 4. Vítr cestou zesílil až na 60 uzlů.

Tento rok bude přes sto kilometrů dlouhá trať rozdělena do pěti kol. Délka jednotlivých úseků se tedy bude pohybovat okolo dvaceti kilometrů a každé bude trvat přibližně 30 minut. Po každém kole budou vyřazeni někteří závodníci, pokud sami neodstoupí. Jezdci se tak budou muset držet v čele po celou dobu závodu, stejně jako dobře zvážit rozložení sil, aby dokončili všechna kola. Lehce zvýhodněni budou freestyloví závodníci, neboť budou moci překonávat některé překážky a zkrátit si tím trať.

Závod bude rozdělen do čtyř kategorií – na snowkitingové jezdce na snowboardu a lyžích a na muže a ženy. Kromě krásné krajiny v podobě hor a zamrzlých jezer na ně bude čekat také nehostinné počasí – mezi 10°C a 30°C pod nulou.

Letošnímu ročníku přislíbilo účast 200 závodníků z 25 států. Seznam všech startujících zatím nebyl zveřejněn, již jsou ale známá některá jména, které se na startovní listině objeví. RED BULL RAGNAROK si nenechá ujít vítěz loňského ročníku Nor Bjørn Kaupang a pětinásobný mistr světa v kiteboardingu Aaron Hadlow. Účast přislíbili také i zástupci České republiky – Tomáš Vícha a Lukáš Vogeltanz za team HARAKIRI kite kurzy a KITEBOARDING.CZ. Dodávají k tomu: „RED BULL RAGNAROK je velkou výzvou pro snowkitery z celého světa. Věříme, že tento extrémní závod pokoříme a dojedeme až do samého konce. Ale i pokud se nám dojet nepodaří, získáme minimálně obrovské zkušenosti do dalších ročníků RED BULL RAGNAROK a samozřejmě i do snazších světových závodů.“

Tomáš „tomex“ Vícha má za sebou v kitingu nemalé úspěchy. Jeho doménou je především landkiting, kde je také úřadujícím mistrem ČR. Nebrání se ale ani snowkitingu či kitesurfingu. Jezdí za team HARAKIRI kite kurzy a KITEBOARDING.CZ.

Výsledky 2011:

1. – 2. místo Lipno Snowkite Session 2011

Výsledky 2010:

1. místo (race) Mistrovství České Republiky 2010

1. místo (freestyle) Grass Brigade vol.3

1. místo (race) Showdown

4. místo (serial race) Český pohár landkitingu 2010

 

Lukáš „lukash“ Vogeltanz je taktéž jezdcem HARAKIRI kite kurzy a KITEBOARDING.CZ. Je všestranným kiterem a pravidelně se umísťuje na předních příčkách českých i zahraničních závodů.

 

Výsledky 2011:

1. – 2. místo Lipno Snowkite Session 2011

4. místo (race) Snowkite Masters 2011

8. místo (freestyle) Snowkite Worldcup 2011

 

Výsledky 2010:

1. místo (race) a 2. místo (freestyle) Rip Curl Greece Limnos 2010

1. místo Triple Crown Of Kite 2010

1. místo Český pohár landkitingu 2010

2. místo (freestyle) a 2. Místo (race) Mushow Open 2010

3. místo Mistrovství ČR v landkitingu 2010

1. místo Snowkite Maraton – Adolfov 2010

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno