Rybí pomazánka

Ryba by měla být pravidelnou součástí našeho jídelníčku. K večeři si můžete čas od času připravit výtečnou rybí pomazánku, kterou využijete třeba i na slavnostní chlebíčky nebo jednohubky. Jak na to? Přinášíme recept na rybí pomazánku. Podívejte se!

Rybí pomazánka ze sardinek

Jsou levné, dostupné, ale jíst je jen tak není moc dobré. Ze sardinek v plechovce si ale můžete připravit výtečnou rybí pomazánku. Jak na to?

Potřebovat budete sardinky, cibuli, máslo, měkký sýr, trochu hořčice. Rybí pomazánku pak připravíte velice jednoduše. Cibuli nakrájejte na jemno, vložte do větší misky, přidejte dvě lžíce měkkého másla, tři trojúhelníčky měkkého sýra, asi lžíci hořčice a nakonec sardinky. Vše dobře promíchejte. Pokud chcete mít rybí pomazánku opravdu jemnou, pak je můžete umixovat v domácím mixéru.

Rybí pomazánka na jednohubky

Takto jemnou rybí pomazánku můžete využít třeba na jednohubky. Stačí nakrájet rohlík na kolečka, potřít ho rybí pomazánkou a ozdobit kouskem červené, žluté nebo zelené papriky. Hosté se po takových jednohubkách s rybí pomazánkou utlučou.

Rybí pomazánka z tuňáka

Skvělou rybí pomazánku si můžete připravit také z tuňáka. Potřebovat budete tuňáka v konzervě, cibuli, šťávu z půlky citrónu.

Do misky dejte nasekanou cibuli, přidejte tuňáka a šťávu z jednoho citrónu. Vše důkladně promíchejte. Rybí pomazánku z tuňáka můžete podávat k večeři. Namažte ji na celozrnné chleby a ozdobte černými olivami. K rybí pomazánce podávejte zeleninový salát.

Chlebíčky s rybí pomazánkou (krémem)

Jako variantu klasických chlebíčků servírujte chlebíčky s velice jemnou rybí pomazánkou. Potřebovat budete sardinky, máslo, měkký sýr, trošku šťávy z citrónu. Do mixéru dejte sardinky, dvě lžíce másla, tři trojúhelníčky měkkého sýru a šťávu z citrónu. Vše rozmixujte. Veku potřete jemnou rybí pomazánkou, ozdobte rajčetem, paprikou a okurkou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno