Domů Ostatní Další Seriál závodů nejen pro amatérské triatlonisty 2013 pořadajicí Sdružení H-Triatlon

Seriál závodů nejen pro amatérské triatlonisty 2013 pořadajicí Sdružení H-Triatlon

Sdružení H-Triatlon pořádá i v letošním roce několik závodů určených pro jednotlivce všech věkových kategorií i fyzické zdatnosti. Na každé akci čeká na účastníky kromě sportu i bohatý doprovodný program pro děti i dospělé. Část z výtěžku ze startovného bude věnována například na Konto Bariéry nebo Dětskému domovu Krásná Lípa.

V tomto roce se mohou profesionální i rekreační sportovci z celé České republiky těšit na celkem čtyři závody v režii sdružení H-Triatlon. „Našim cílem je povzbudit amatérské sportovce, aby se v duchu našeho hesla – Tělo musíme překvapit – objevili na startu po boku profesionálů,“ říká sportovní ředitel Mgr. Vladislav Dykast. Soutěže jsou proto rozděleny dle pohlaví, věku a výkonnosti.

Závody 2013Seriál závodů bude zahájen v neděli 21. dubna běžeckým krosem v krásném prostředí přírodní rezervace Skalka v Praze 5. Závod je díky možnosti volby délky tratě od 300 m, určené pro děti do 10 let, až po  6 km, pro aktivnější sportovce, ideální i pro rodiny s dětmi. Součástí závodu bude i běh o pohár starosty Ing. Miroslava Zeleného, který nad krosem převzal záštitu.

Novinkou v letošním portfoliu závodů bude amatérský terénní triatlon konaný v neděli 30.6. v Praze – Hostivaři. Rodiče i děti mohou aktivně přivítat prázdniny na různě náročných tratítch. Pro plavání, běh a jízdu na kole si mají možnost vybrat trať hobby, klasik či sport a rozdělit se mohou také do štafetových týmů.

Prvního ročníku Pražského triatlonu v Dolních Počernicích se loni zúčastnilo 250 závodníků. Sdružení H-triatlon se tedy rozhodlo vyjít vstříc velkému zájmu sportovců a v neděli 21. července proběhne další ročník. I tento závod je vhodný pro celou rodinu. Děti mohou porovnat síly v tzv. dětském duatlonu a pro dospělé jsou opět připraveny sportovní disciplíny na tratích ve třech úrovních náročnosti. Také tento závod lze absolvovat formou štafety.

Vrcholem závodní sezóny pak bude letos již 20. ročník Houmrova triatlonu ve Šluknovském výběžku. Závod, na který se každým rokem hlásí stále více zájemců se bude konat v sobotu 3. srpna. Organizátoři slibují účastníkům závodu i přihlížejícím divákům kromě klasického sporotvního programu i bohatý hudební festival, na kterém už přislíbili svou účast například MIG 21, UDG, Legendy Petra Šišky nebo Mr. DALBY Petra Čtvrtníčka.

Jako každoročně bude na všech závodech i letos poskytnut závodníkům bez rozdílu věku či výkonnosti profesionální sportovní servis. „Výsledky závodníků budou opět měřeny profesionální metodou pomocí čipových pásků, kdy každému aktérovi dorazí po skončení SMS s jeho výsledkem,“ říká Tomáš Trejtnar, předseda sdružení H-Triatlon. Součástí doprovodných programů budou například výtvarné dílny, skákací hrady a trampolíny pro děti nebo tomboly o atraktivní ceny pro dospělé.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno