Špenátová polévka z mraženého špenátu

Přinášíme vám jednoduchý a rychlý recept na špenátovou polévku z mraženého špenátu. Špenát je vitamínovou bombou, u mnoha lidí má však pro ne příliš dobré zkušenosti z období dětství dobrou pověst. Dějte špenátu šanci a připravte si tuto chutnou a zdravou polévku.

Špenát

Špenátová polévka je nejen chutná, ale také zdravá. Hlavní složkou je totiž špenát, který obsahuje celou řadu vitamínů a zdraví prospěšných látek. Ačkoliv se stále označuje špenát za nositele velkého množství železa, opak je pravdou, zase tolik ho tam není. Zato obsahuje beta karoten, lutein, antioxidanty, vitamíny K, C, D, E, B, kyselinu listovou, vlákninu, sodík, draslík, zinek a další.

Mražený nebo čerstvý

Pokud chcete pracovat se špenátem, máte v podstatě dvě možnosti. Buď si zakoupíte špenát čerstvý nebo mražený. V našem receptu bude použito špenátu mraženého, a to z důvodu apelu na rychlou přípravu. Bezpochyby by každý gurmán dal přednost špenátu čerstvému, je třeba si však uvědomit, že jeho příprava je složitější (je třeba jej spařit a dále upravovat) a navíc není k dostání v průběhu celého roku. Šokově zmrazený špenát (a zelenina obecně) neztrácí procesem mražení prakticky žádné vitamíny, ani z tohoto pohledu se nemusíme bát mražený špenát používat.

Recept na špenátovou polévku z mraženého špenátu

Dostáváme se tak k samotnému receptu na špenátovou polévku z mraženého špenátu. Co vše budeme pro přípravu zdravé chutné polévky potřebovat? Jednak samotný mražený špenát, použijeme celý balíček. Dále jedno vejce, cibuli, tři stroužky česneku, jíšku, cca 0,7 litrů vody, sůl a pepř.

Postup

Do hrnce nalijeme obyčejnou vodu a přivedeme do varu. Do vařící vody vhodíme mražený špenát, čímž dojde k jeho rychlému rozmražení. Vaříme asi 15 minut, než dojde k celkovému rozmražení a opětovnému zahřátí vody. Zatím co budeme vařit špenát s vodou, můžeme si připravit cibuli, kterou nakrájíme na malé kostičky a usmažíme dozlatova. Dáváme si přitom pozor, aby se nám cibulka nepřipálila, hořkost by negativně ovlivnila chuť celé polévky. Také si připravíme jíšku na zahuštění, možnosti zahušťování jsou různé a je jen na vás, čemu dáváte přednost. Rozmíchat vodu s trochou mouky je jednoduché a rychlé řešení. Do vařeného špenátu vmícháme jíšku, cibulku, prolisovaný česnek a také vejce. Po vhozené vejce je třeba polévku dobře promíchat, aby se vejce rozmělnilo a dostalo do celého obsahu polévky.

Vidíte, že pro přípravu špenátové polévky potřebujete jen několik málo ingrediencí, výsledná chuť je však vynikající, polévka je zdravá. Chcete-li výslednou chuť ještě zlepšit, můžete do polévky přidat krutony. Taková polévka současně dostatečně zasytí, může tak suplovat hlavní chod.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno