Suchý kašel

Také vás obtěžuje suchý kašel? Máme pro vás několik rad, jak s ním zatočit. Navíc suchý kašel nemusí souviset pouze s virózou a nachlazením. V některých případech signalizuje závažnější onemocnění.

Jednoduše řečeno je suchý kašel takový, který neprodukuje žádný hlen. Kašel obecně patří k obranným reakcím organismu. Zabraňuje vdechnutí cizího tělesa, očišťuje dýchací cesty zejména od hlenů nebo dráždivých látek. Často je také ukazatelem začínající virové nebo bakteriální infekce horních cest dýchacích. V některých případech může být varováním před dalšími chorobami.

Další možné nemoci související se suchým kašlem:

Léčba suchého kašle

Jak bylo uvedeno, příčin suchého kašle může být mnoho. Vždy je proto nutné vyhledat lékaře, aby nedošlo k podcenění problému. V případě běžné léčby suchého kašle, která se soustřeďuje na běžné virózy a záněty, vévodí na prvním místě léky podporující vykašlávání hlenu. Tím dojde k úlevě zahleněných plic/průdušek a organismus se postupně uzdraví. Jestliže léky podporující vykašlávání hlenu nezaberou, nastupují léky proti kašli, nazývané antitusika. Ty by měly kašel utlumovat. U jiných příčin suchého kašle vždy záleží na tom, co ho způsobuje. Podle toho lékař určí léčbu.

Přírodní léčba suchého kašle

Přírodní a alternativní léčba je dobrou pomocnou léčbou, zejména u běžných zdravotních problémů. Proto pokud trpíte virózou nebo klasickým zánětem, který způsobuje suchý kašel, můžete se porozhlédnout po bylinkách. Přesto byste si měli být vědomi, že přírodní léčba nemůže nahradit lékařské vyšetření a léčbu.

Inhalace

Na prvním místě doporučujeme inhalaci eukalyptového oleje. Horkou vodu dáte do umyvadla, nakapete pár kapek eukalyptového oleje a inhalujete. Dejte si ovšem pozor na to, abyste se neopařili. A nejde pouze o pokožku nebo oči, ale také sliznice při nadechování. Proto je na místě opatrnost s teplotou horké vody a páry. Určitou alternativou je inhalace tymiánu. V obou případech by inhalaci neměli provádět lidé, kteří trpí alergiemi na uvedené rostliny.

Bylinné čaje

Vyzkoušejte směs čaje z jednoho dílu lišejníku islandského a jednoho dílu levandule. Nálev nechte louhovat deset minut a vypijte dvakrát denně. Českou klasikou je čaj z lipového květu, který můžete popíjet teplý během dne.

Bylinná kloktadla

Zejména pokud je příčinou suchého kašle zánět hrtanu, může pomoci pravidelné kloktání. K tomu můžete na prvním místě využít tymián, heřmánek nebo šalvěj.

Med

Med je přírodní zázrak a kdo na něj není alergický, má velkou výhodu. Také na suchý kašel totiž může pomoci. Můžete jím samozřejmě sladit bylinné čaje, ale ještě účinnější je jeho pravidelné užívání několikrát denně jednu čajovou lžičku. U zánětu hrtanu můžete vyzkoušet i různé kloktadla a spraye s propolisem. Ovšem znovu pozor na alergickou reakci.

Ačkoliv si můžete myslet, že suchý kašel je běžná „lapálie“, tak v některých případech i běžnou infekci nemusí být snadné zdolat. Dráždivý suchý kašel je často tak úporný, že člověka velmiobtěžuje a vysiluje. Navíc, jak již bylo uvedeno, jeho příčinou můžou být různé závažné onemocnění. Proto suchý kašel nepodceňujte a neváhejte navštívit lékaře.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno