Domů Zdraví Seznam nemocí Točení hlavy od krční páteře

Točení hlavy od krční páteře

Krční páteř je delikátní systém, který je citlivý na každou naši chybu. Jen pár měsíců špatného držená těla nám může přinést každodenní chronické bolesti, zatuhlost a tím pádem i zhoršené pracovní výkony. V těch horších případech se dostavuje dokonce točení hlavy a závratě. Jak k tomu může dojít a proč bychom neměli tento symptom zanedbávat? To si povíme v dnešním článku.

Blokace krční páteře

Bolesti a točení hlavy většinou souvisejí se zablokovanou krční páteří. Tento zdravotní problém může Speciální zdravotnický límec na krk pro případy úrazů páteře. postihnout v podstatě celou dospělou populaci. Dnešní doba totiž moc nenahrává pravidelnému cvičení, přirozenému pohybu ani dostatečnému odpočinku. Jakmile vás začne pobolívat za krkem a čas od času se vám točí hlava nebo slyšíte hučení v uších, rychle utíkejte k obvodnímu lékaři, který by vás měl ideálně poslat na další vyšetření.

Zároveň je třeba vyloučit vyhřezlou páteřní ploténku, protože ta si žádá trochu jiný postup při léčbě a znamená pro člověka také větší nebezpečí. S návštěvou lékaře tak neotálejte příliš dlouho, protože vyhřezlá ploténka se musí začít ihned léčit.

Nejčastější příčiny

Většině příčin až příliš často nahrává náš nezdravý životní styl. Sedíte-li denně osm hodin u počítače, kde si pravděpodobně nehlídáte správné držení těla, je vaše páteř v ohrožení. V kombinaci s nedostatečným pohybem a oslabenými páteřními svaly vás blokace téměř jistě nemine.

Sedavé zaměstnání – o tom jsme již mluvili. Při dlouhém sezení je naše páteř v nepřirozené poloze, která ji škodí.

Spaní na břiše – opět se páteř dostává do nepřirozené pozice a často v ní setrvá celou noc. Řešením může být zakoupení speciálního polštáře na spaní na boku.

Autonehoda – drobné nehody v autě, vlaku, tramvaji či autobuse nám nezřídka kdy způsobí blokaci krční páteře, aniž bychom si toho sami všimli. Stačí jen prudší zabrzdění a neštěstí je na světe. Proto by vás měl po každé takové příhodě vidět pro jistotu lékař.

Dobrá zpráva je, že se dá některým příčinám předcházet. Stačí si jen občas zacvičit, během práce si protáhnout krk a hlídat si správné držení těla. A pokud vás přeci jenom krk občas zabolí, zkuste spát pár dní bez polštáře a držet se v teple (např. nosit šátek).

Proč se nám točí hlava a jaká je léčba?

Blokace v krční páteři zamezí dostatečnému proudění krve do mozku a tak se nám čas od času zatočí hlava. Ze stejného důvodu některým lidem hučí v uších a mají z ničeho nic velké bolesti hlavy. Jakmile na sobě začnete pozorovat tyto příznaky, objednejte se k lékaři a mezi tím držte krk v teple a v klidu. Můžete si např. pořídit límec ze zdravotních potřeb a ulevit svému krku v práci a v noci při spaní. Stejně tak kafrová mast může být nápomocná. Vyvarujte se však rozmasírování a rozhýbání.

Lékař vám poví diagnózu a podle ní stanoví další postup. Jedná-li se skutečně o zablokovanou krční páteř, je nutné ji nejprve odblokovat pomocí odpočinku, léků na uvolnění svalů a lehkých pohybů do strany. Většinou následuje i rehabilitace, aby se pacient vyhnul opakování stejného problému pořád do kolečka.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno