Domů Sport Cestování Vlakem do Vysokých Tater

Vlakem do Vysokých Tater

Vysoké Tatry jsou opravdu oblíbenou destinací mnoha turistů z Čech, Moravy i Slezska. Ne každý chce ale do této horské oblasti vyrazit vlastním autem. Pokud rádi cestujete vlakem, určitě vás potěší, že železniční spojení je poměrně husté a bezproblémové. Jaké jsou možnosti cestování do Vysokých Tater z ČR vlakem?

Výlet vlakem do Vysokých Tater

Chcete si udělat výlet do Vysokých Tater a zvažujete možnost cestování vlakem? V současnosti jezdí na Slovensko tři železniční dopravní společnosti, a to České dráhy, RegioJet a LeoExpress. Díky tomu je železniční síť dostatečně hustá a spojení je bezproblémové. Vždy také záleží, odkud budete na Slovensko vyrážet. Zatímco spojení mezi Brnem a Bratislavou je bezproblémové, přímým vlakem se z Brna do Popradu nedostanete. Buď tedy vystoupíte v Bratislavě a dále budete pokračovat z hlavního města Slovenska, nebo přejedete k železničnímu uzlu (Přerov, Olomouc, Pardubice), odkud už přímé spojení do Tater existuje. A jaké jsou tedy možnosti cestování vlakem z ČR do Vysokých Tater?

Vysoké Tatry

České dráhy

České dráhy vypravují denní i noční vlaky. Díky tomu je Praha a Ostravsko spojeno s Tatrami a Košicemi. Každý den jezdí na trase rychlý pohodlný vlak SC Pendolino Košičan. Na víkend je železniční trasa doplněna o posilový spoj EuroCity. Pokud cestujete autem nebo na motorce, můžete na vlak svůj dopravní prostředek jednoduše „nalodit“ a cestovat pohodlně vlakem. Do Vysokých Tater se tímto moderním vlakem dostanete z Prahy už za pouhých 6 hodin cesty. Na Slovensku můžete pohodlně a bezpečně cestovat i během noci. Za tímto účelem slouží dva páry nočních vlaků EuroNight.

RegioJet

Na Slovensko se dostanete pohodlně vlakem i s dopravcem RegioJet. Ve všední den vypravuje dopravce 3 soupravy na trase Praha-Humenné. Do Popradu se tak z Prahy dostanete za přibližně 7 hodin. RegioJet provozuje také hustou síť autobusů, takže do Tater můžete využít i je, případně je vhodně zkombinovat s vlakem.

LeoExpress

Do třetice vyráží na Slovensko a do Vysokých Tater i vlakové soupravy třetího významného českého dopravce LeoExpress. Dopravce provozuje spojení mezi Prahou a Košicemi a svým cestujícím často nabízí zajímavé ceny a výhodné akce. Od roku 2015 zastavuje vlak LeoExpress nejen v Popradu, ale i ve Štrbě, takže je cesta vlakem do Vysokých Tater dostupnější.

Přestupy a cestování po Slovensku

Pokud cestujete do Tater vlakem, můžete využít některých spojů, které vám zastaví přímo ve Štrbě. Pokud se rozhodnete cestovat do Popradu, budete mít větší výběr co se týče počtu spojů. Z Popradu se pak dostanete do Tatranské Lomnice buď motorovým vlakem přes Studený Potok nebo pomocí Tatranské elektrické železnice. Z Popradu vyjíždí električky směrem na Štrbské Pleso, Pokud cestujete do Tatranské Lomnice, pravděpodobně budete muset přestoupit ve Starém Smokovci.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno