Výtok z pupíku

Tento podivný zdravotní problém může překvapit i vás. Většina lidí se při objevení výtoku z pupíku vyděsí. Často si představují až neuvěřitelně tragické scénáře. Proto jsme se rozhodli připravit článek na toto téma. Výtok z pupíku opravdu nepatří mezi závažná onemocnění a není třeba propadat panice. Nebudeme se zabývat výtokem z pupíku novorozenců, ale naopak dospělých osob. Podíváme se na možné příčiny, léčbu a také prevenci.

Většinou se to stane ze dne na den, stejně jako například bolest zubu a podobné nepříjemnosti. Prostě se jednoho rána probudíte a pociťujete různě intenzivní bolest kolem pupíku. Ta je případně spojená s výtokem, který nezřídka kdy zapáchá. Nejčastější příčinou bývá špatná hygiena. Lidé, kteří mají pupík hodně hluboký, by měli myslet na jeho čištění (např. stejně jako uší).

V důsledku špatné hygieny může v pupíku vzniknout zánět a začít z něj vytékat hnis. Někteří lidé jsou na tyto obtíž více náchylní. Řeč je o pacientech, kteří prodělali laparoskopickou operaci břicha, a jedna dírka vedla právě skrz pupík.

Další příčinou může být kvasinková infekce, chlamydie nebo dokonce plíseň. Ty většinou trápí osoby se Makro fotka dámského pupíku sníženou imunitou, špatnou hygienou a přemírou cukru v potravě (podporuje zánětlivé procesy). Nesmíme opomenout ani kýlu v blízkosti pupíku.

Ať už se jedná o jakýkoliv důvod, není radno ho podceňovat. Při výtoku z pupíku se seberte a co nejdříve navštivte lékaře, ideálně kožního. Ten vám oblast pupíku prohmatá, ošetří a odebere vzorky. Podle nich je pak možné určit přesnou příčinu vašich obtíží.

Jakou zvolit léčbu?

Ještě doma si můžete pomoci sami a vypláchnout si pupík peroxidem vodíku (roztokem pochopitelně). Nakapejte pár kapek na vatovou tyčinku do uší a bolavé místo pořádně pročistěte. Noste pouze prodyšné materiály a snažte se vyhýbat většímu množství cukru a alkoholu.

Tyto provizorní opatření dodržujte, dokud vám lékař neoznámí přesný způsob vaší léčby. Kýlu bude dost možná nutné operovat, zbytek se dá vyřešit pomocí mastiček, peroxidových či jiných výplachů a antibiotik. Každý zánět je pro tělo nebezpečný a zvláště ten v oblasti pupíku, který je v bezprostřední blízkosti vnitřních orgánů. Není tedy radno nic odkládat.

Prevence zánětu pupíku

Tou je hlavně poctivá hygiena. Náchylné osoby by si měly vybírat oblečení z prodyšných přírodních materiálů a pupík čas od času vyčistit pomocí vatové tyčinky a roztoku peroxidu vodíku. Také obezita zvyšuje pravděpodobnost zdravotních komplikací. Pupík se stává s přibývajícími kily čím dál tím hlubší. Nenechte si svou váhu nechat utéct a pečlivě si ji hlídejte. Štíhlí lidé mají oproti obézním mnoho výhod, silnější zdraví patří mezi jednu z nich.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno