Aerobní cvičení

Aerobní cvičení je pohyb, který probíhá bez kyslíkového dluhy. Mezi známé aerobní cvičení patří běh, jízda na kole, plavání, běh na lyžích a spousta dalších aktivit.

Aerobní cvičení je cvičení při, kterém se lehce zadýcháme a zvýší se nám naše tepová frekvence, během cvičení však nesmí docházet ke kyslíkovému dluhu. Jinak by se již nejednalo o aerobní cvičení. Aerobní cvičení by mělo vždy probíhat delší dobu, alespoň 1 hodinu a je důležitá také pravidelnost, takže by jste měli aerobní cvičení na začátku provádět alespoň 3x týdně a postupně se dostat až k tomu, že budete chodit na Aerobní cvičení až 6x týdně.

Co je aerobní cvičení ?

Mezi aerobní cvičení se řadí všechna cvičení, která trvají delší dobu a provádějí se opakováné pohyby po delší dobu. Mezi aerobní cvičení patří například:

  1. Běh – běh je člověku přirozený pohyb. Důležité je však běhat ve správné běžecké obuvi. Pro začatečníky doporučuji článek rady pro začátek běhání.
  2. Jízda na kole -skvělé aerobní cvičení je cyklistika. Je dobrá v tom, že většina lidí je schopnat jet po delší čas. Vemte kole a vyrazte ven.
  3. Plavání – plavání je výborné aerobní cvičení, které vůbec nezatěžje klouby. Je tedy dobré pro lidi, kteří mají problémy s klouby. Přečtěte si rady pro plavání pro začátečníka.
  4. Aerobik – aerobik jako aerobní cvičení si oblíbily zejména ženy.
  5. Cvičení Zumba –  v poslední době velmi oblíbené cvičení v rytmu latinsko – americké hudby.
  6. Veslování – je vynikajicí aerobní cvičení. Při správném veslování se zapojí celé tělo.
  7. A existuje celá řada dalších aerobních cvičení, nemá smysl tady všechny aerobní cvičení vyjmenovávat.

Našemu zdraví  pomůže aerobní cvičení

Aerobní cvičení má jednoznačně pozivní účinky na naše zdraví. Zlepší se naše fyzická kondice a budeme toho v životě více ztíhat a nebudeme tak unavení. Aerobní účinky má velmi pozivní účinky na celou oběhovou soustavu včetně srdce. Aerobní cvičení ve vhodné intenzitě také spalujete přebytečné tuky v těle.

Aerobní cvičení má skvělé účinky nejen na fyzické zdraví, ale také na psychické zdraví. Pokud pracujete duševně, tak vám aerobní cvičení pomůže unavit se i fyzicky. Aerobní cvičení produkuje tvorbu hormonu endorfin a tak se po cvičení ještě několit hodin budeme citíme štastní.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno