Cviky na skoliózu páteře

Skoliózou páteře trpí v dnešní době velké množství lidí. Ačkoliv je léčba tohoto onemocnění během na dlouhou trať, pomocí speciálních cviků ji lze urychlit. Cviky při skolióze páteře naleznete právě v tomto článku.

Skolióza páteře

PáteřBoční a rotační vychýlení páteře, to je skolióza, která trápí velké množství lidí. Skoliózou může trpět člověk v jakémkoliv věku. I přesto se pak často vyskytuje u dětí a zjištěné tohoto onemocnění vyžaduje pravidelnou lékařskou kontrolu. Skolióza páteře se dnes považuje za jedno z nejnepříjemnějších a obtížně léčitelných onemocnění páteře. Ke skolióze můžete mít vrozené dispozice, můžete si ji však také sami přihodit špatným životním stylem. Existuje několik stupňů skoliózy a tedy i různé druhy léčby. Mírný stupeň skoliózy lze vyléčit pravidelnou rehabilitací a cviky, který si za chvíli představíme. Při závažnějších stupních onemocnění je nutné nosit speciální korzet, navštívit lázeňský pobyt či se podrobit operativnímu zákroku. Čím dříve bude toto onemocnění odhaleno, tím snazší bude jeho léčba. S přibývajícími roky se totiž stupeň nemoci zhoršuje.

Cvičení při skolióze páteře

Přinášíme vám několik základních rehabilitačních cvičení, která vám mohou pomoci pro urychlení léčby skoliózy. Je však třeba mít na paměti, že všechny cviky je třeba provádět s maximální opatrností a nesnažit se vykonat daný cvik za každou cenu i přes bolest. Doporučujeme provádět cvičení nejprve s profesionálem, který vás upozorní na chyby, které byste mohli eventuálně provádět. Pro zdravého člověka by vykonání takových cvičení nemělo být problematické, ovšem lidé, kteří trpí deformací páteře, mohou mít s některými cviky obzvláště velké problémy.

Cviky v lehu na zádech

Na zádech můžete cvičit několik základních cviků. První spočívá v lehnutí si na záda, uchopení kolem rukama tak, aby záda zůstala narovnaná a ve tlačení kolen směrem k hrudníku. Druhý cvik v lehu na zádech je trochu složitější. Položte se na podložku, pokrčte nohy tak, abyste chodidla mohli taktéž položit na podložku. Opatrně a pomalu zvedněte jednu nohu, pořádně ji natáhněte a zvedněte co nejvýše. Vystřídejte nohy a opakujte.

Cviky v lehu na břiše

Existují i cviky, které se vykonávají na břiše. Jeden takový si nyní popíšeme. Lehněte si na podložce na břicho. Hlavu si opřete o čelo a udělejte si pohodlí. Lokty zvedněte zhruba do výšky ramen a snažte se o to, aby svíraly úhel 90°. V takové poloze pomalu zvedejte hlavu a snažte se o to, aby se vaše páteř neprohýbala a zůstala narovnaná. Společně s hlavou zvedejte i ruce a celou horní část a několikrát opakujte.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno