Cvičení s Jill: Jillian Michaels 30 day shred

Toužíte po krásném štíhlém těle, ale každá vaše snaha skončí z motivačních nebo časových důvodů nezdarem? Pak je video cvičení pod dohledem fitness trenérky Jillian Michaels možná pro vás to pravé. Jill slibuje, že při pouhých 30ti minutách intenzivního cvičenní denně po 30 dní, dosáhnete s jejím programem kýžené proměny.

30 day shred

Jillian Michaels je americká osobní trenérka, která se proslavila již pěknou řadou cvičebních programů, které lze zakoupit na DVD. To na které se dnes zaměříme, s názvem 30 day shred, je cíleno na ženy, které neúspěšně bojují s úbytkem váhy a vytvarováním a zpevněním problémových partií. Princip cvičení spočívá v maximální efektivitě za co nejkratší čas. Cvičení s Jill je koncipováno přímo na cvičení z domova a proto k němu nepotřebujete žádné drahé vybavení. Obsahuje prvky z jógy, kickboxu, pilates i klasického fitness. Jill sama mívala v minulosti enormní nadváhu a proto dobře ví, jak s tímto problémem pracovat.

30 minut denně

Když poprvé shlédnete Jilianino DVD tak vás asi napadne, jestli je takové pekelné tempo vůbec slučitelné s vaším zdravím a životem. Jill se totiž s cvičením nemazlí a jede naplno. A to samé samozřejmě očekává i od vás. Společně s ní rozcvičují dvě její kolegyně, jedna verzi pro začátečníky, druhá obtížnější varianty pro pokročilé. Jill je plná energie, gestikuluje, křičí, povzbuzuje, nenechá vás vydechnout. Nemusíte s jejím stylem souhlasit, nemusíte ho mít rádi, ale sakryš, hovoří za něj výsledky těch, kdo jej v minulosti vyzkoušeli.

A jak že ten zázrak vlastně funguje? Jill vysvětluje: „Sestava je založena na principu rychlého nastartování těla – vyvolat zmatek, posilovat co nejvíce částí těla najednou, cvičit co nejméně času, ale spalovat co nejvíce,“ Ona sama tomu dodává šmrnc svou osobností a pozitivní energií.

Co vás tedy čeká

Program 30 day shred je prodáván na 3 DVD, přičemž každé z nich obsahuje 27mi minutové video cvičení level 1, 2 a 3. Cena se pohybuje okolo příjemných 350kč. Jedinou slabinou pro čekého diváka(divačku) může být fakt, že videa jsou k dostání pouze v originálním znění, což je v angličtině. Bez dabingu, bez titulků.

Nemusíte se ale bát, že byste nepochopili. Cviky jsou zřetelně předváděny a kamera zabírá veškeré detaily. Každý level cvičení je náročnější, než ten předchozí a trvá přesně 10 dní. Skladba tréninku je vždy stejná – protažení, strečing a 20 minut cvičení. Cvičení je orientováno na tři oblasti – kardio, sílu a břicho. Dvě minuty se věnujete posilování rukou a nohou, dvě minuty kardio tréninku a jednu minutu břišní svaly.

Cvičení je poskládáno tak, aby jej zvládl i člověk, který opravdu dlouho necvičil. Začátek sice bude obtížný, ale dostanete se do toho. Než s cvičením začnete, je potřeba si pořídit dvě činky o hmotnosti 0,5 –2,5 kg. Ideální jsou činky s možností přidávat a ubírat závaží, neboť začnete na lehkých a postupně budete moci váhu zvyšovat. Rada na závěr? Nevzdávejte to, vydrže až do konce. Stojí to za to.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno