TRX cviky

Chtěli byste zlepšit fyzičku, ale docházka do posilovny a zvedání činek vás nudí? Pak by možná stálo za to vyzkoušet závěsný systém TRX, který umožňuje kompletní procvičení těla z pohodlí domova. S pomocí TRX je možno vykonat širokou škálu cviků rozvíjejících kondici, rovnováhu a sílu cvičence.

Klasické cviky na rozvoj síly pomocí zvedání činek mají tendenci spadnout do nudné rutiny. Proto se hledají nové způsoby efektivních tréninkových metod, které umožňují rychlý rozvoj a přitom umožňují velkou míru variability. Závěsný systém TRX je už z principu výbornou volbou pro domácí cvičení – široká paleta cviků, skladnost, efektivita. Z těchto důvodů se k používání TRX přiklonila také americká armáda.

TRX je vhodný k rozvoji celkové fyzické zdatnosti, na své si přijdou nováčci i zkušení sportovci. Podstata TRX tkví v nastavitelném závěsném systému, jehož různým nastavením můžeme provádět kterékoliv z široké palety cviků.

TRX je lehký, přenositelný a velmi lehce nastavitelný. Zavěsit je ho možno skoro kamkoliv. Stačí doma dveře, jakákoliv pevná konstrukce, nebo pokud dáváte přednost cvičení venku – upevníte TRX ke stromu nebo sušákům na prádlo.

Intenzitu cvičení lze regulovat změnou polohy těla oproti závěsnému bodu. Často stačí posun jen o několik centimetrů, aby cvik přiměřeně ztěžkl.

Výhody TRX oproti jiným cvičením

  • Při cvičení s TRX nedochází k otřesům a šetří tak klouby a šlachy a je tak vhodný i k rehabilitačnímu cvičení.
  • Při každém cviku se zapojuje hluboký stabilizační systém těla, jehož posilnění přispívá ke správnému držení těla.
  • S TRX můžete cvičit doma i venku
  • S TRX procvičíte i ty svaly, které se jinak procvičují velmi obtížně
  • Za jeden trénink procvičíte všechny svalové skupiny
  • Lehké, skladné a snadno nastavitelné
  • Zlepšuje rovnováhu, stabilitu, ohebnost kloubů, schopnost koordinace pohybů.
  • Díky závěsnému systému jsou cviky prováděny ve všech 3 rovinách pohybu, čehož při klasickém cvičení nedosáhnete a posilujete tak svalovou koordinaci a motoriku.

TRX cviky

TRX Kneeling Roll Out

Posiluje svaly : střed těla a břišní svalstvo

Délku TRX nastavte tak, že nožní kolébky budou sahat do poloviny lýtek, cca 20-30 cm nad zemí. Klekněte si na zem a předpažte. Uchopte TRX před tělem, dlaněmi dolů. Klekněte, mírně se předkloňte, předpažte a zvedněte chodidla, TRX stále před tělem. Cvik provádíme pomalu, nehrbíme záda – musejí zůstat rovná.

TRX Standing Roll Out

Posiluje svaly : střed těla a břišní svalstvo

Cvik se provádí se středně dlouhou délkou TRX – nastavte nastavovací úchyty do polohy, kdy jsou na vyšité značce značící střední délku.

Rozkročte se, uchopte TRX před tělem a předpažte, dlaněmi dolů. Tělo držíme po celou dobu v jedné rovině, neprohýbáme se. Zpevníme břišní svalstvo a rovně se předkloníme. Vzpažíme – TRX je nad hlavou – dlaně dolů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno