Akrobat učil létat akrobata

Praha – Zvládne všemožné kousky se stíhačkou, s akrobatickými speciály vystřihnul ve vzduchu tisíce salt, výkrutů a obratů. Teď si ale pilot Martin Šonka vyzkoušel ve vzduchu něco, na co jen tak nezapomene. Salto na motokrosovém speciálu…

Při závodech Red Bull Air Race Martin Šonka předvádí se svým strojem neuvěřitelné kousky pár metrů nad zemí. Stejně jako jezdec freestyle motokrosu Petr Pilát. Místo krve jim v žilách teče adrenalin. Není divu, že když se tihle dva setkali, hned našli společnou řeč. “ To, co Petr předvádí na motorce, je neskutečné. Má můj velký obdiv,“ složil Pilátovi poklonu Šonka.

A protože se povoláním armádní stíhač netají láskou k jednostopým strojům, když přistála na stole nabídka skočit si tréninkově tandem backflip, neváhal. “ Tohle jsem si nemohl nechat ujít. Sám to totiž už asi těžko natrénuju,” dodal se smíchem. Populární “Pilník” následně zavelel a šlo se na věc.

Váha obou akrobatů dala motorce viditelně pořádně zabrat. Proto bylo zapotřebí trochu většího rozjezdu, než se původně počítalo. Pak už se Pilátův speciál rozeřval naplno a oba borci se rázem ocitli 12 metrů vysoko, hlavou dolů. Šonka byl nadšený, i když to pro něj vlastně nebylo nic nového. “Je to ještě lepší, než jsem čekal. Takový mžik, ale o to víc si to člověk užije.”

Oba borci ještě ani nevylezli z pěnového dopadu a už se domlouvali na druhé kolo tohoto setkání. Tentokrát bude hostitelem Šonka.” Pro mě to byl zážitek. Musím to Petrovi oplatit a svést ho v akrobatickém letadle.” Teď už se ale musí plně soustředit na poslední závod sezony na Lauzits Ringu v Německu. Ten se letí 7. a 8. srpna a bude to poslední závod před přestávkou, kterou si šampionát dává v roce 2011. Během ní se bude pracovat na zvýšení bezpečnosti a zajištění stálého kalendáře pro rok 2012.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno