Artróza kyčelního kloubu: Příčiny a léčba

Artróza je nepříjemné onemocnění, které zasahuje především velké nosné klouby dolních končetin, jako je právě kyčelní kloub. Jaké jsou příčiny této choroby? Jak se projevuje a jak ji léčit?

Při artróze kyčelního kloubu dochází k porušení struktury kloubní chrupavky. To se většinou děje bez nějakých zřejmých příznaků. Artróza je většinou spojována s vyšším věkem. Bohužel ale ani mladí lidé nejsou této nemoci ušetřeni.

Příčiny a příznaky artrózy

Artróza kyčelního kloubu přichází zpočátku nenápadně. Zpozornět byste určitě měli ve chvíli, kdy v kyčli pociťujete bolest – například při začátku pohybu nebo při zátěži (chůze do schodů). K dalším příznakům artrózy patří pocity tuhnutí kloubů a praskání v kloubech.

Při artróze kyčelního kloubu můžete také pociťovat bolest v kolenou. K artróze kyčelního kloubu mají tendenci lidé trpící nadváhou nebo osoby, které prodělaly nějaké úraz či často klouby zatěžují (například řidiči z povolání, tanečníci apod.). Příčinou artrózy bývá také porucha v látkové přeměně vazivového aparátu kloubů.

Léčba artrózy kyčelního kloubu

Jestliže máte podezření na artrózu kyčelního kloubu, měli byste určitě navštívit lékaře, který vás vyšetří a předepíše vám vhodné pilulky, které mj. utiší bolest, jíž artróza způsobuje. Kromě pilulek se artróza léčí také rehabilitacemi a různými – například vodoléčebnými – procedurami.

Prospět vám proto mohou lázně. V případě pokročilého stádia artrózy kyčelního kloubu může lékař doporučit také operaci, kdy je kloub nahrazen endoprotézou.

Alternativní léčba artrózy

Při artróze kyčelního kloubu dbejte také na dostatek důležitých látek a vitamínů, které vám mohou pomoci projevy nemoci eliminovat – jde například o vitamín C nebo vitamín E (antioxidanty), omega 3 mastné kyseliny nebo zinek.

Pomáhá prý také šťáva z aloe vera. A co o artróze říkají duchovní léčitelé a lidé zabývající se psychosomatickým původem nemocí? Nemoc si nejprve musíte přiznat, uvědomit si ji a poté se vydat na cestu do svého nitra – udělat velké kroky ve svém duchovním vývoji.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno