Bolest hlavy nad očima

Bolest hlavy je velmi nepříjemnou záležitostí, se kterou se setkal téměř každý. S bolestí hlavy je to náročné, důvodů k jejímu vzniku může být opravdu celá řada. Nejvýraznější bývá bolest hlavy v oblasti nad očima. Představme si několik důvodů, ze kterých bolest hlavy vzniká a jak s ní snadno zatočit.

Bolest hlavy nad očima

Bolest hlavyPříčin pro vznik bolesti hlavy může být spousta. Nejčastěji to však souvisí s napětím povrchových svalů na hlavě a také svalů na krku. K napětí těchto svalů dochází při stresových situacích či při nadměrném soustředění. Pokud je bolest hlavy intenzivnějšího rázu, často je bolest cítit v oblasti nad očima a na úrovni spánků.

Třeštění hlavy a nemoc

Bolest hlavy nad očima a v jiných částech hlavy, spojená s nepříjemným pulzováním, je velmi často symptomem přicházejícího onemocnění. Ucpaný nos, únava a tlak nad očima a ve spáncích. Pokud vaši bolest hlavy nad očima doprovází i silná rýma a bolest nosu, která se stupňuje, může jít o zánět nosních dutin. V takovém případě doporučujeme co nejdříve navštívit lékaře. Velmi podobné symptomy však doprovází i další onemocnění – migrénu, nebo třeba i alergie.

Bolest hlavy a práce s počítačem

Pokud často pracujete na počítači a používáte nekvalitní nebo nesprávně seřízený monitor, je velmi pravděpodobné, že vás bude trápit bolest hlavy. Samotný monitor však nemusí být jediným spouštěčem bolestí hlavy, důvodů při dlouhodobé práci na počítači může být celá řada. Zamyslete se proto, máte-li dobrý monitor, ale také nad tím, zdali správně sedíte, nemáte příliš ostré světlo v místnosti nebo máte-li pravidelný pitný režim.

Kocovina

Bolest hlavy, za kterou si většinou můžeme sami, je způsobena nadměrnou konzumací alkoholu a následnou kocovinou. Při požití většího alkoholu tělo takříkajíc otrávené a musí se dostat do původního stavu. Bohužel, doprovodem toho bývá silná bolest celé hlavy včetně míst nad očima. Vyzkoušejte tradiční babské rady proti kocovině a pokuste se bolest hlavy z kocoviny přečkat, po nějaké době sama odezní.

Jak na bolest hlavy

Možností, jak se s bolestí hlavy vypořádat, je celá spousta. Asi nejjednodušší a nejpoužívanější řešení je vzít si prášek od bolesti. S tím by se to však nemělo přehánět, každému je asi jasné, že nadmíra léků jakéhokoli druhu není pro lidský organismus vhodná. Dobrým řešením je např. jednoduchá masáž hlavy, kterou si ve volné chvíli může provést každý sám. Nezapomínejte ani na nejrůznější bylinky a přírodní přípravky, které vám od bolesti mohou pomoci. Na závěr – pokuste se odlišit obyčejnou bolest hlavy od migrény, je to velmi důležité. Pokud jsou bolesti dlouhodobého rázu, bezpochyby navštivte lékaře.

1 komentář

  1. Dobrý den , můžete mi prosím pomoci ? Bolí mě žíly pod očima a oči hluboce a bolest mi jde až na vrh hlavy . A bolí mě za krkem můžete mi prosím pomoci na koho se mám obrátit nemám zdravotní pojištení a jsem cizinka a . Kolik by to stálo ? Předem děkuji za odpoveď 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno