Bolest lícní kosti

Trápí vás bolest lícní kosti? Příčin může být hned několik. Připravili jsme pro vás stručný výčet nejčastějších zdravotních problémů, které se bolestí lícní kosti souvisí.

Lícní kost

Bolest lícní kosti
Bolest lícní kosti

Dříve, než se pustíme do popisu jednotlivých zdravotních problémů, které mohou s bolestí lícní kosti souviset, řekněme si nejprve něco o kosti samotné. Lícní kost je párová kost, které se nachází na pravé i levé straně v okolí očních důlků. Je jednou z kostí lebky. Díky tomu bolesti lícní kosti souvisí obvykle zánětlivým onemocněním v okolí kosti, ať už jde o zuby nebo dutiny.

Bolest lícní kosti

Bolest lícní kosti je nepříjemná a pichlavá a zpravidla je indikátorem jiného zdravotního problému. Bolest lícní kosti je nutné vyřešit zavčas, v opačném případě může dojít k prohlubování bolest a riziku závažnějších zdravotních onemocnění.

Mechanické poškození kosti

Ačkoliv je ve většině případů bolest lícní kosti spojena s jiným zdravotním problémem, v některých způsobech může být způsobena i jejím mechanickým poškozením. Při silné ráně do oblasti obličeje může dojít k naražení a otoku. Pokud po nějaké době bolest a viditelné otok neustupuje, je nutné navštívit lékaře. Ten vyloučí zlomení lícní kosti, které by mohlo být závažné.

Zánět nosních dutin

Bolest lícních kostí je nejčastěji způsobem zánětem vedlejších nosních dutin. Bolest lícní kosti je obvykle spojena s bolestí hlavy, únavou, ucpaným nosem či zvýšenou tělesnou teplotou. Pokud problémy neustupují, navštivte ORL. Po vyléčení záněte nosních dutin bolest lícní kosti zpravidla ustoupí.

Zánět nervu

Bolest lícní kosti může souviset i se zánětem nervu, konkrétně se zánětem nervu trojklanného. Ten je patří mezi hlavové nervy a k zánětu dochází obvykle poraněním jeho obalu. Při tomto typu zánětu je bolest lícní kosti velmi intenzivní. Dalšími příznaky jsou např. bolest zubů nebo snížená citlivost v oblasti obličeje.

Záněty zubů

Při problémech se zuby mohou bolet různé části těla, uchem počínaje a zmiňovanou lícní kostí konče. Po návštěvě zubního lékaře a odstranění problému se zánětem zubu nebo jiného problémů bolest lícní kosti ustoupí.

Jak bolest lícní kosti vyřešit

Pokud vás bolí lícní kost, hledejte jeho příčinu a odstraňte ji. Jen v menším množství případů je problém v samotné lícní kosti. K tomu dochází vlivem úrazu a mechanického poškození, o čemž byste zřejmě věděli. Vylečte lokální záněty a bolest lícní kosti ustoupí. Pokud vás bolest trápí několik dní, navštivte lékaře, ať už ušního, zubního nebo praktického.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno