Domů Zdraví Bolesti Bolest pod pravým žebrem

Bolest pod pravým žebrem

Pokud pociťujete bolest pod pravým žebrem, tak se vám bude hodit tento článek ve kterém jsou vypsané možné příčiny bolestí pod pravým žebrem.

Bolest pod pravým žebrem je relativně častý zdravotní problém. Bolí nás pod žebry na pravé straně. K bolestem se v některých případech přídává také tlak. Jde zejména o to odhalit příčinu těchto bolestí pod pravým žebrem. Níže vypíšeme jednotlivé možné příčiny, které mohou stát za bolestí pod pravým žebrem.

Bolesti pod pravým žebrem: možné příčiny

Bolest pod pravým žebrem je ve většině případů vyvolávanou některou z těchto příčin:

  • problém se žlučníkem – může se jednat o podrážděný žlučník nebo jiný problém se žlučníkem. V článku žlučník příznaky si můžete přečíst další příznaky, jak se projevují problémů se žlučníkem. Ať už žlučníkové kameny či žlučníková kolika či zánět žlučníku. V tomto případě se bolest bude zhoršovat po tučných jídlech.
  • blokáda hrudní páteře – bolesti mohou být vyvolané zablokováním hrudní páteře
  • skřípnutí nervu – mohlo dojít ke skřípnutí některého nervu, což pak způsobuje bolestivost.
  • zúžení žlučových cest

Léčba

Pokud bolest pod pravým žebrem trvá delší dobu, tak je nutné navštívit lékaře, ten provede potřebá vyšetření. Určí se přesná příčina a podle toho se bude vyvíjet léčba. Pokud se bude jednat o problémy se žlučníkem, tak je velmi důležité držet žlučníkovou dietu, která vám může při problémech se žlučníkem opravdu hodně pomoci.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno