Domů Zdraví Bolesti Bolest třísel: Příčiny a nemoci

Bolest třísel: Příčiny a nemoci

Pociťujete bolest v tříslech? Jaké jsou příčiny tohoto stavu? Jaké nemoci může bolest v tříslech signalizovat? Jak se jí zbavit?

Bolest v tříslech může mít řadu příčin. Nikdy bychom ji však neměli podceňovat, protože může signalizovat tříselnou kýlu i onemocnění vnitřních orgánů (zejména orgánů břišní dutiny). Od příčiny bolesti třísel se pak logicky odvozuje i její léčba a prevence.

Bolest třísel a kýla

Bolest třísel může signalizovat problémy s tříselnou kýlou. Většinou se kýla objeví po nadměrné fyzické námaze (např. zvedání těžkých břemen), kdy je na břišní stěnu vyvinut velký tlak svalů. Projevem tříselné kýly je kromě samotné bolesti také bulka, která je na omak bolestivá a místo může být zarudlé. V případě podezření na tříselnou kýlu vyhledejte lékaře.

Bolest třísel ze sportu

K namožení třísel a jejich bolesti může dojít i při sportování, kdy to s pohybem přeženeme. Bolest je pak zpravidla prudká, náhlá, může vystřelovat do stehna. Bolest třísel se může objevovat například po běhu. V takovém případě je třeba omezit fyzickou zátěž, dopřát svalům odpočinek a relaxaci. Pokud problémy přetrvávají, je vhodné vyhledat lékaře.

Bolest třísel před/po porodu

Nastávající nebo novopečené maminky se mohou setkat s bolestí třísel před porodem, resp. po porodu. Předporodní bolesti (nebo nepravé předporodní bolesti) se mohou projevovat právě bolestí v oblasti třísel. Bolesti v tříslech jsou způsobeny tím, že těsně před porodem plod klesá a tlačí na spodní část podbřišku, což se projevuje právě i bolestí v tříslech. Takové stavy nejsou ojedinělé.

Kvůli namožení třísel před porodem, resp. během porodu se mohou rodičky setkat i s bolestí třísel po porodu. Ta by měla po několika dnech odeznít. Pokud ale máte obavy a bolest je prudká, konzultujte raději vše se svým lékařem.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno