Bolest žaludku: O jaké jde onemocnění?

Už zase vás pobolívá žaludek? Nejste si vědomi, že byste snědli něco špatného? Jaké jsou důvody této bolesti? Jaké onemocnění může bolest žaludku signalizovat?

Příčin bolestí žaludku je celá řada. Každého zpravidla napadne, zda může být bolest způsobena z jídla. To je samozřejmě častou příčinou, protože žaludek je důležitou součástí naší trávicí soustavy. Jestliže je váš žaludek citlivý, vyhýbejte se konzumaci tučných, mastných a kořeněných jídel. Po jídle pijte mátový čaj, který pomáhá trávení. Co když jsou ale příčiny bolesti žaludku jiné?

Když bolí žaludek ze stresu

Stres je spouštěčem řady onemocnění. Je těžké se mu v dnešní době vyhýbat, ale není to nemožné. Pokud se zbytečně a často stresujete, může na to vaše tělo reagovat právě bolestí žaludku. Dlouhodobý stres přitom může vést k rozvoji dalších žaludečních problémů, jako jsou vředy nebo žaludeční neuróza.

Najděte si proto možnostirelaxace pohyb v přírodě na čerstvém vzduchu, cvičení jógy, malování obrazů, práce na zahrádce, četba nebo vlastní tvorba. To vše vám může pomoci zvládat stres a vyhnout se tak žaludečním bolestem.

Nemoci žaludku projevující se boletí

Bolest žaludku ovšem může poukazovat také na onemocnění tohoto orgánu. K nejčastějším z nich patří:

  • Žaludeční vředy – jsou častým onemocněním žaludku, které se projevuje právě bolestí. Častou příčinou vzniku vředů je stres. Vředy však mohou vyvolávat i bakterie. Kromě bolesti patří k příznakům vředů také zvracení, průjem nebo nechutenství.
  • Gastritida – onemocnění žaludku, které se projevuje pálivou nebo tupou bolestí. Může se objevit i zvracení se stopami krve nebo černá stolice. Pokud se u vás objeví tyto příznaky, vyhledejte ihned lékařskou pomoc. Gastritida se zpravidla léčí dietou, těžší případy jsou léčeny pomocí medikamentů. Gastritidu vyvolává infekční bakterie a k jejímu vzniku přispívá řada faktorů, které souvisí s nezdravým životním stylem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno