Bolest zápěstí

Bolest zápěstí je nejčastěji způsobovaná syndromem karpálního tunelu. Řekneme si však i další příčiny, které mohou stát za bolestmi zápěstí.

Velké zatížení zápěstí je především u lidí, kteří pracují ve svém zaměstání hodně hodin u počítače. Pokud k tomu navíc přidají špatnou ergonomii práce s počítačem, tak bolest zápěstí na sebe nenachá dlouho čekat. I v tomto případě platí, že je mnohem jednodušší problémům předcházet, něž je pak muset řešit a léčit. Během práce na PC je důležitá nejen správná ergonimie, ale měly by jste také dělat pravidelné přestávky. Během nich můžete uvolnit zápěstí. Přestávky prospějí nejen zápěstí, ale také očím a zádům. Bolest zápěstí může mít různou intenzitu, na začátku se často jedná o malé bolesti, ale v případě že se problém neřeší tak jsou bolesti často stále silnější a silnější.

Příčiny bolesti zápěstí

Bolest zápěstí se nejčastěji objevuje z některých z těchto příčin:

  • syndrom karpálního tunelu – mezi první příznaky tohoto syndromu patří bolest v zápěstí, snižuje se citlivost, často dochází také ke ztuhlosti zápěstí, mravenčení. V některých případech se objevuje také otok. Při tomto syndromu propuká v šlachách ohybačů zánět. Dochází pak ke zvětšení této šlachy. Pokud necháme tento syndrom postoupit, tak se začne objevovat i silné brnění. Na začátku v noci, pak už neustále během celého dne. Základem léčby je omezit činnost, která nám tento syndrom způsobila. Pokud se nedaří tento problém delší dobu řešit, tak je někdy nutná operace. Více informací najdete v samostném článku o syndromu karpálního tunelu.
  • poranění zápěstí – ať už je to naražení zápěstí či zlomenina zápěstí. Při zlomenině zápěstí může být bolest velmi silná.
  • Quervainova choroba – celkově zbytní pochva šlach odtahovače palce.

Prevence před syndromem karpálního tunelu

Zaměřte se hlavně na ergonomii práce na počítače a na celkové pracovní prostředí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno