Ceny potravin v Kanadě

Kanada je vzdálená země, pro spoustu lidí ale místem, které se vyplatí navštívit. Můžete zde poznat nespoutanou krásu přírody, ale také život ve velkých městech. Vzhledem k tomu, že se jedná o severní zemi, nezapomeňte si sbalit teplé oblečení. Chcete-li si udělat rozpočet na svou dovolenou, je třeba počítat také s cenou, kterou musíte zaplatit za potraviny. Nikoho nepřekvapí, že ceny zde budou o něco vyšší, než na jaké jsme zvyklí v České republice. Jak se pohybují?

Je levněji v Kanadě nebo USA?

Spousta lidí se rozhoduje, zda navštívit Kanadu nebo USA. Jedním z faktorů rozhodování jsou samozřejmě také ceny. Záležet bude i na oblasti, ve které se nacházíte – velká města jsou samozřejmě dražší, nabízí ale více možností. Co se týká potravin, spousta cestovatelů uvádí, že existují cenové rozdíly mezi těmito dvěma zeměmi. Kanada je podle nich dražší, než USA. Na druhou stranu alkoholické nápoje nakoupíte levněji v Kanadě.

Jak ušetřit?

Výdaje za potraviny se dají rapidně snížit. Namísto toho, abyste si své jídlo kupovali v restauraci, navštivte supermarket. Pokud máte kde vařit, mohou se vaše náklady za potraviny snížit o více než polovinu! Pravdou ale je, že vás čeká nepříjemné vaření a mytí nádobí. Je tedy jen na vás, pokud budete chtít ušetřit. Co se stravování v restauracích týká, můžete si nechat doporučit od místních obyvatel. Možná daná restaurace není v žádném průvodci, může se zde ale dobře vařit a přitom zaplatíte méně.

Mléko

Jaká je cena mléka v Kanadě?

Průměrná cena za litr mléka byla v Kanadě stanovena na 2,61 kanadského dolaru. Jedná se ale o průměr. Pokud byste kupovali mléko v provincii Britská Kolumbie, zaplatili byste nejméně, a to 2,38 kanadského dolaru. Litr mléka v nejdražší provincii Ontario stojí ale 3,05 kanadského dolaru. V roce 2021 jste za litr mléka v Kanadě mohli utratit průměrně 1,68 kanadského dolaru. Inflace se projevila i v této zemi.

Chléb

Kolik zaplatíte za bochník chleba?

Bochníkem chleba rozumíme pečivo o hmotnosti 500 g (což je malý bochník nebo polovina klasického bochníku, který se prodává u nás). Průměrná cena je 3 kanadské dolary, opět se ale cena může lišit v závislosti na tom, v jaké provincii chleba kupujeme. Nedráže nás vyjde provincie Quebec, kde zaplatíme 3,52 kanadských dolarů za bochník. Naopak nejméně utratíme v Calgary, kde je cena 2,59 kanadských dolarů.

Vejce

Jak je to s cenou za vajíčka?

Vejce jsou velmi často kupovanou potravinou. V Kanadě se prodávají obvykle v balení po 12 kusech. Za toto balení zaplatíte průměrně 3,57 kanadských dolarů. Ceny v jednotlivých provinciích jsou srovnatelné. Nejvíce ale zaplatíme za vejce, která koupíme v provincii Britská Kolumbie, kde balení vychází na 3,91 kanadských dolarů. Nejlevnější nakoupíme v Quebecu. Balení vychází na 3,37 dolarů.

Domácí kozí sýr

Na kolik vychází cena sýru?

V kanadských obchodech můžete narazit na speciální nabídku sýrů, jejichž chuť je vynikající. Rozhodně byste si lokální sýry neměli nechat ujít. V tomto případě jsou cenové rozdíly v jednotlivých provinciích markantní. Budeme se bavit o cenách za kilogram tohoto sýra. Průměrná částka je 15,62. Ale například v Britské Kolumbii zaplatíte až 17,66, zatímco v Calgary jen 13,47 kanadských dolarů. Ceny se tedy opravdu hodně liší.

Kolik stojí balená voda?

V tomto případě se budeme bavit o láhvi o průměru 1,5 litru, jedná se o obyčejnou či jemně perlivou vodu (ceny se u těchto dvou neliší). Průměrně zaplatíte 2,24 kanadských dolarů. Ceny v jednotlivých regionech se příliš neliší. Nejdráže vychází provincie Britská Kolumbie, kde zaplatíte 2,51 kanadských dolarů. Naopak nejlevnější balená voda je v provincii Quebec. Za ni zaplatíte 2,07 kanadských dolarů.

Víno

Co když si chci koupit láhev vína?

Dovolená není jen o nutných potravinách, bez kterých se neobejdete. Taková láhev vína může zpříjemnit večer. Ceny, o kterých se budeme bavit, jsou za 750 ml vína, které můžete nakoupit v supermarketu. Pokud byste popíjeli v restauraci či hospůdce, počítejte samozřejmě s vyššími cenami. Průměrná cena za láhev vína je 16,63 kanadských dolarů. Nutno ale říci, že koupit může víno pochybné kvality, které bude mnohem levnější. Ceny byly stanoveny také jako průměr. Nejdražší je opět Britská Kolumbie, kde láhev vychází na 18,5. Nejlevnější víno koupíte v Quebecu za 15 kanadských dolarů. Pokud se vám podaří narazit na vinaře, můžete nakoupit sudové víno levněji.

Pivo

Jak je to s cenami za pivo?

Jedná se o položku, která nás Čechy zajímá velice. Bavíme se o lahvovém pivu o objemu 500 ml. Průměrná cena je 3,35 kanadských dolarů, přičemž nejlevnější pivo je v provincii Quebec. Zaplatíme za něj 2,84 dolarů, zatímco nejdráže koupíme pivo v provincii Calgary. Cena zde je 3,68 kanadských dolarů. I domácí popíjení v Kanadě se tedy může značně prodražit.

Kolik zaplatíme za jablka?

Jablka jsou skvělou možností, jak můžete získat svačinku, ať už se nacházíte kdekoli. Jejich cenu uvádíme za 1 kilogram. Průměrná cena za toto množství v Kanadě je 4,02 kanadských dolarů. Nejdráže je opět v provincii Calgary, kde zaplatíme 4,13 kanadských dolarů. Moc pozadu ale není ani provicie Britská Kolumbie, kde je cena 4,1 kanadských dolarů. Nejlevněji nakoupíme v provincii Quebec, a to za 3,9 dolarů.

Což takhle dát si brambory?

Brambory patří k základním potravinám v České republice. Je pravděpodobné, že pokud budete vařit, nevyhnete se ani jejich koupi. Průměrná cena za 1 kilogram brambor je 2,79 kanadských dolarů. Není překvapením, že nejlevněji vychází opět provincie Quebec s cenou 2,6 dolarů. To v Britské Kolumbii bychom zaplatili 2,97 kanadských dolarů.

Jaká je cena kuřecího masa?

Za 1 kg kuřecího masa zaplatíme v průměru 14,56 kanadských dolarů. Nejdražší je Britská Kolumbie s cenou 16,71 dolarů, nejlevnější Ontario s cenou 13,48 kanadských dolarů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno