Ceny v Thajsku

Thajsko je pro české turisty a cestovatele lákavou exotickou destinací, která je stále cenově dostupnější. Než se do Thajska vydáte, měli byste se informovat nejen o místní kultuře a možnostech vyžití, ale také o cenách. V krátkosti jsme vám sepsali ceny potravin, služeb i výrobků, které vám usnadní orientaci.

Ceny v Thajsku

Thajsko a cenyV první řadě je nutné říci, že se ceny napříč Thajskem výrazně liší. V turisticky navštěvovaných destinacích jsou řádově vyšších než v méně oblíbených městech a krajích. Mnohdy také platí dvojí ceny, obchodníci turistu poznají na sto honů a naúčtují mu několikanásobně vyšší cenu než pro místního. I přesto je Thajsko pro českého cestovala levnější než u nás. Platidlem je thajský bath (BTH), který se dále dělí na 100 satangů. 1000 thajských bathů odpovídá přibližně 650 Kč.

Ceny potravin v Thajsku

Pokud rádi objevujete místní chutě a jste schopni spořádat velká porce jídla, Thajsko si užijete. Ceny jsou nízké a jídlo je exotické, jen si dejte pozor na kvalitu a případné zažívací potíže. Za jídlo v průměrné restauraci zaplatíte přibližně 80 až 100 BTH. Pokud máte rádi kouzlo street foodu, najíte se za 15 až 50 BTH. Levné jsou i potraviny v obchodních řetězcích, kilogram banánů vás vyjde na 10 BTH, litr mléka cca 30 BTH, kilogram kuřecího masa na 100 BTH. Za pivo v restauraci zaplatíte asi 40 BTH. V Thajsku najdete i řadu restaurací evropského typu, toto jídlo je ale zpravidla dražší. I přesto bývá levnější nebo srovnatelné s cenami u nás.

Ubytování a doprava

Pokud vyrazíte do Thajska, určitě budete potřebovat místo k přespání. Ceny za hostely a hotely se značně liší, vždy záleží na destinaci a kvalitě daného ubytovacího zařízení. Nejlevnější seženete už od 200 BTH za noc, výjimkou ale nejsou ani luxusní hotely s cenou kolem 20 000 BTH za noc. Pokud budete chtít poznat více míst v Thajsku, důležitá pro vás bude cena dopravy. Mezi jednotlivými městy a ostrovy můžete přeletět letadlem, ceny letenek nebývají nejvyšší. Dostupné jsou běžné dopravní prostředky. Automobil si na den půjčíte už za cenu 1000 BTH, nejlevnější variantou je motocykl s cenou kolem 250 BTH za den.

Po Thajsku za kulturou

Pokud budete v Bangkoku nebo jiném thajském městě, určitě budete chtít navštívit i zajímavé kulturní památky a vyrazit za zábavou. Vstup do ZOO v Bangkoku stojí jen 40 BTH, vstup do Muzea královských bárek jen 30 BTH, do Národního parku Khao Yai se dostanete za cenu 100 BTH. Vidíte, že ani tyto ceny nejsou závratně vysoké.

Thajsko je rozmanitou exotickou zemí, do které se vyplatí vyrazit. Pokud si našetříte na dražší letenku, samotný pobyt vás nemusí stát příliš draho. Záleží jen na vašich potřebách a představách a na počtu památek a zajímavých míst, která budete chtít vidět.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno