Čeští sportovci dostali stipendia na LOH 2012

Mezinárodní olympijský výbor přidělil stipendia na podporu přípravy na letní olympijské hry 2012 v Londýně jedenácti českým reprezentantům. Sportovci budou čerpat finanční prostředky z dlouhodobého programu Olympijské solidarity. Jedná se o částku přes tři miliony korun.

Mezi stipendisty, které navrhuje národní olympijský výbor, jsou například druhý nejlepší oštěpař sezony na světě Petr Frydrych a překážkářka Zuzana Hejnová, druhá v Diamantové lize 2010. Dále triatlonistka Vendula Frintová, účastnice LOH v Pekingu, jachtařka roku Veronika Fenclová či dvojnásobný účastník LOH v jezdectví Jaroslav Hatla.
Všichni čeští sportovci, kterých se stipendium týká, získávají 700 dolarů měsíčně. Částku dostávají od letošního září po dobu dvou let, tedy do 31. srpna 2012. Celkově tedy jedenáct českých sportovců vyinkasuje sumu 184 800 dolarů, což je zhruba 3 325 000 korun.
Program Olympijské solidarity slouží k pomoci vybraným reprezentantům při jejich přípravě a kvalifikačních bojích o olympijské hry 2012 v Londýně. Pro olympijský cyklus 2009–2012 je na tento program vyčleněna částka 19 milionů dolarů. Existuje několik variant programu. Českých sportovců se týká varianta nazvaná NOC Training Option čili příprava v domácích podmínkách na sportovištích schválených národním olympijským výborem. Každé čtyři měsíce podává národní olympijský výbor Olympijské solidaritě zprávu o tom, jak si stipendisté vedou.

Přehled českých stipendistů pro LOH 2012 v Londýně
Atletika Petr Frydrych
Atletika Zuzana Hejnová
Cyklistika Jarmila Machačová
Jachting Veronika Fenclová
Jezdectví Jaroslav Hatla
Moderní gymnastika Monika Míčková
Moderní pětiboj Lucie Grolichová
Sportovní gymnastika Kristýna Pálešová
Šerm Jiří Beran
Veslování Denisa Čvančarová
Triatlon Vendula Frintová

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno