Cvičení s gumou

Cvičení s gumou je oblíbené pro svou jednoduchost a finanční nenáročnost, kdy vám stačí pouze správná guma a vaše cvičení s gumou může začít.  Cvičební guma (Thera-band) je skvělá cvičební pomůcka a určitě by vám němela chybět.

Prvotně bylo cvičení s gumou využíváno zejména při rehabilitacích. Postupně se začalo cvičeníCvičení s gumou s gumou používat i pro cvičení zdravých lidí, bez zdravotního problému.

Cvičební gumy koupíte v obchodech v různých tuhostích ( jak velký kladou odpor při roztahování gumy. Cvičení s gumou je vhodné jak pro ženy, tak i pro muže. Při nižších tuhostech mohou cvičení s gumou zkusit i děti.

Cvičení s gumou – síla zátěže podle barvy gumy

Cvičební gumy jsou vyráběny s různými tuhostmi, aby s nimi mohli cvičit různě silní lidé.
Značení podle barvy gumy je následujicí.

  1. Žlutá cvičební guma – je určena především starším lidem a malým dětem. Její odpor je malý.
  2. Zelená cvičební guma – její obtížnost je označována jako lehká. Je určena především pro ženy. Zelená cvičební guma je nejvíce používanou cvičební gumou.
  3. Červená cvičební guma – její obtížnost je udávaná jako střední. Tato cvičební guma je určena pro silnější ženy a zejména pro muže.
  4. Modrá cvičební guma – její obtížnost roztažení je označována jako těžká. Je určena pro pokročilé muže a ženy.
  5. Černá cvičební guma – její obtížnost je velmi těžká. Je určena pro velmi silné muže a ženy. Černou cvičební gumou často využívají sportovci pro svůj trénink při cvičení s gumou.

Cvičení s gumou – výběr cviků

1) Veslování – Sedíte na zemy a natáhnete nohy. Cvičební gumu máte zachycenou o podrážky vašich cvičebních pod. Každá vaše ruka drží cvičební gumu s jedné strany. Při cviku přitáhnete ruce k prsou a narovnáte záda. Lokty musí směřovat jakoby dozadu. A vracíte se do výchozí polohy a cvik opakujete 8 -12 krát.

2)Přítahy v předklonu
3)
Lukostřelec
4)Bicepsové přítahy
5)
Upažování
6) Předpažování

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno