Cviky na křečové žíly

Křečové žíly jsou rozšířené žíly, které vznikají především v oblasti dolních končetin. Jsou nevzhledné a často i bolestivé. Pokud vás trápí křečové žíly, vyzkoušejte několik cviků, které zvýší průtok krve v těle a problémy s žílami minimalizují.

Křečové žíly

Křečové žíly neboli varixy jsou rozšířené žíly. Jedná se dědičný problém, který způsobuje méněcennost vaziva v žilní stěně. Křečové žíly mohou být čistě estetický problém, stejně jako mohou způsobit závažná zdravotní onemocnění, v horším případě vznik bércových vředů. Proti křečovým žilám lze bojovat preventivně, stejně jako lze zabránit rozšiřování zdravotních problémů. Účinným bojem proti křečovým žilám je pohyb a vykonávání speciálních cviků. Pohybem dochází k prokrvování těla, díky čemuž se zamezuje bolesti i vzniku nových křečových žil.

Cviky na křečové žíly

Můžeme říci, že jakýkoliv pohyb podporuje průtok krve v těle a omezuje problémy s křečovými žilami. Stačí krátká procházka denně nebo protažení těla a problémy vás budou trápit méně. Existují však cviky na křečové žíly, které jsou velmi účinné, jejich cvičení vám navíc nezabere příliš času. S cvičením neotálejte a začněte vždy hned ráno, než vyrazíte do práce. Jednoduché cviky můžete vykonávat i v průběhu dne či večer.

Protažení špiček nohy

Při problémech s křečovými žilami je účinné cvičení, během kterého dochází k protažení špiček. Postavte se oběma nohama na pevnou zem a střídavě zvedejte a pokládejte patu. Toto jednoduché cvičení opakujte přibližně 30 až 50krát na jedné i druhé noze.

Kruhy nohou

Posaďte se a natáhněte jednu nohu. Pomalým plynulým pohybem opisujte nohou jedním směrem malé kruhy. Po desítkách opakování nohy prostřídejte. Takové cvičení můžete dělat prakticky kdykoliv a kdekoliv.

Nohy ve vzduchu

Tento cvik je spíše relaxační a uvolňující. Lehněte si na zem na pevnou podložku, očima směřujte do stropu a natáhněte nohy nahoru do vzduchu. V této poloze je nechejte několik vteřin, než začnou měnit barvu do světlých odstínů. Poté nohy pomalu přesunujte opět směrem dolů a položte na podlahu. Celé tělo přesuňte do pozice sedu. Takový cvik několikrát opakujte.

Cvičení na schodu

K dalšímu, velmi účinnému cviku, budete potřebovat schod, vysoký přibližně 8 centimetrů. Oběma nohama se na schod postavte tak, aby vaše paty vyčnívaly přes jeho okraj. Váhu přeneste na špičky a přejděte do výponu. Dávejte pozor na rovnováhu, abyste nepřepadli přes schod. Nohy propněte a pomalu přejděte do pozice, kdy budete patami naopak přesahovat do polohy pod schodem. Opět několikrát opakujte.

Cviků proti křečovým žilám existuje velké množství. Představili jsme vám jen několik účinných. Nebojte se experimentů a zkoušejte různé variace cviků. Vždy však cviky vykonávejte plynule a zbytečně se nepřemáhejte. Při cvičení musíte svaly cítit, výrazná bolest však také není v pořádku

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno